«Պաշարված Լենինգրադի երեխաների» հիշատակին կանգնեցված հուշակոթողի հետ կապված միջադեպի առնչությամբ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել 01/30/2024   19:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ քննչական կոմիտեն ՀՀ ՆԳՆ Ոստիկանությունից այսօր՝ հունվարի 30-ին, ստացել է հաղորդում՝ Երևան քաղաքի Վ․ Դավթյանի անվան այգում «Պաշարված Լենինգրադի երեխաների» հիշատակին կանգնեցված հուշակոթողի մոտ մեկ անձի կողմից կատարված առերևույթ խուլիգանական գործողությունների վերաբերյալ համացանցում և սոցիալական կայքերում տարածված տեսանյութի վերաբերյալ։
ՀՀ ՔԿ նախագահի մամուլի քարտուղարի փոխանցմամբ՝ ստացված հաղորդման առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Կատարվում է նախաքննություն՝ կատարվածի հանգամանքները լիարժեք պարզելու և նշված անձի գործողություններին իրավական գնահատական տալու նպատակով։
Ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում վերջինիս ինքնությունը պարզվել է, միջոցներ են ձեռնարկվում նրան վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ։
20:40 15/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎանդալիզմ՝ Նժդեհի արձանի նկատմամբ
17:26 18/06/2022  |  Քրեական խրոնիկոնԳրքերի արձանի վրայից պոկել տարել են գրքերից մեկը. քաղաքացին ահազանգում է
11:47 23/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԿոտրել են Սուրբ Հարություն եկեղեցու մուտքի կամարին տեղադրված Հիսուս Քրիստոսի բազալտե արձանը
17:18 22/04/2022  |  Քրեական խրոնիկոնՊարզել են Կոմիտաս վարդապետի դիմաքանդակի նկատմամբ սրբապղծություն կատարողներին, հայտնաբերել է գողացված դիմաքանդակը
20:39 20/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրաբկիրում գողացել են Կոմիտաս վարդապետի դիմաքանդակը
17:40 26/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊատկերացնո՞ւմ եք 33 մետր բարձրության խաչքարն ինչպես կարող է նայվել. Ռուբեն Հովհաննիսյանն արձագանքում է Եկեղեցու առաջարկին
21:28 29/04/2021  |  ՄեկնաբանությունԻրերի նման զարգացումը կանխատեսելու համար պետք չէր լինել Նաստրադամուս. քաղաքացի
23:12 03/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը հայտարարում է, թե Արցախում և ՀՀ-ում ֆաշիզմ է խրախուսվում. ինչպե՞ս բացատրել Արցախում իր ԶՈՒ-երի կողմից Հայրենական պատերազմում հաղթած հայ մարշալների արձանների ոչնչացումը. Թաթոյան
10:32 31/03/2021  |  ՄեկնաբանությունՈստիկանները հայտնաբերել են Լրագրողի արձանը գողացած անձանց. նրանք ձերբակալվել են

СК Армении возбудил уголовное дело в связи с инцидентом у памятника фетям блокадного Ленинграда 01/31/2024   00:19  |  Лента новостей
Следственный комитет Армении возбудил уголовное дело в связи с инцидентом у памятника детям блокадного Ленинграда в Ереване. Об этом во вторник сообщил пресс-секретарь СК РА Гор Абрамян.
"30 января в Следственный комитет из полиции МВД Армении поступило сообщение по поводу распространенного в интернете и соцсетях видео о заведомо хулиганских действиях, совершенных одним человеком возле памятника детям блокадного Ленинграда в парке имени Давтяна. В связи с полученным сообщением Следственным комитетом инициировано уголовное производство по ч. 1 ст. 297 УК РА", - сообщил Абрамян.
Проводится предварительное расследование с целью полного установления обстоятельств  произошедшего и дачи правовой оценки действиям указанного лица. Личность упомянутого лица установлена, предпринимаются меры по его задержанию, сообщил пресс-секретарь СК.
09:54 19/01/2024  |  ПолитикаСтратегические интересы России и Армении сходятся, отношения продолжают иметь союзнический характер - посол
09:48 19/01/2024  |  ПолитикаРФ ожидает участия Пашиняна в юбилейном саммите ЕАЭС в Москве - Копыркин
09:35 19/01/2024  |  Лента новостей"Мне о таких сигналах неизвестно": посол РФ о возможном выводе российский военной базы из Армении
16:00 18/01/2024  |  ПолитикаЗапад публично заявляет о необходимости убрать Россию из Южного Кавказа, каких-то возражений из Еревана мы не слышали - Лавров