Ոստիկանները հայտնաբերել են Լրագրողի արձանը գողացած անձանց. նրանք ձերբակալվել են 03/31/2021   10:32  |  Մեկնաբանություն
Մարտի 25-ին ոստիկանության Նոր Նորքի բաժին հաղորդում էր ստացվել, որՆոր Նորքի 1-ին զանգվածում գտնվող Սուրբ Աստվածածին եկեղեցու բակից գողացել են Լրագրողի բրոնզաձույլ արձանը: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ ոստիկանության լրատվության վարչության պետի տեղակալ Էդգար Ջանոյանը։
«Մարտի 30-ին, ժամը 14.30-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության քրեական հետախույզների, ՊՊԾ գնդի 3-րդ հատուկ գումարտակի և Նոր Նորքի բաժնի ծառայողների համատեղ միջոցառումների արդյունքում Արցախի և Արին Բերդի փողոցների խաչմերուկում հայտնաբերվել և, գողություն կատարելու կասկածանքով,բաժին բերման են ենթարկվել 45 և 42 տարեկան երկու տղամարդ՝ «Միցուբիշի» ավտոմեքենայով հանդերձ։

Полиция Армении сообщила о задержании двоих мужчин по подозрению в краже памятника журналисту 03/31/2021   10:48  |  Криминальная хроника
Полицейские нашли злоумышленников, похитивших памятник журналисту в Ереване. 25 марта в отдел Полиции Нор Нока поступило сообщение о краже памятника журналисту, установленного во дворе церкви Святой Богородицы в районе Нор Норк. Об этом сообщил заместитель начальника информационной службы Полиции Армении Эдгар Джаноян.
“30 марта в 14:30 в результате совместных мероприятий, предпринятых сотрудниками угрозыска Еревана, отдела Нор Норка и третьим специальным батальоном ППС, на пересечении улиц Арцаха и Арин Берда были обнаружены и доставлены в отдел по подозрению в совершении кражи двое мужчин(45 и 42 лет) вместе с автомобилем марки“ Mitsubishi””, - написал Джаноян.
Он сообщил, что  упомянутые мужчины задержаны. Предпринимаются меры по поиску  украденного,  ведется расследование.
17:07 15/03/2021  |  Криминальная хроникаНеизвестные украли из ереванского парка статую мальчика с лодкой