Ալիեւը նորից տարածքային պահանջներ է ներկայացրել, խոսել ութ գյուղի մասին 01/10/2024   23:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արհեստածին պետության նախագահ Իլհամ Ալիևը հունվարի 10-ին տեղական հեռուստաալիքներին տված հարցազրույցում կրկին խոսել է տարածքային պահանջներ ու Հայաստանին ութ գյուղի պահանջ ներկայացնելու մասին:
«Այդ հարցը քննարկվում է Հայաստանի վարչապետի հետ իմ շփումների ժամանակ, այդ թվում՝ Սանկտ Պետերբուրգում «մեր ոտքերի վրա» զրույցի ժամանակ ես բարձրացրել եմ այդ հարցը։ Այն նաեւ սահմանազատման հանձնաժողովի օրակարգում է։ Պետք է ասեմ նաև, որ սահմանազատման հանձնաժողովի հաջորդ նիստը նախատեսված է այս ամիս, և կլինի մեկ թեմա՝ այս շրջանի՝ Ղազախ-Թովուզի շրջանի սահմանազատման հարցը»,- ընդգծել է  Իլհամ Ալիևը։
21:49 10/01/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե Զանգեզուրի միջանցքը չբացվի, մենք մտադիր չենք Հայաստանի հետ սահմանը բացել որևէ այլ վայրում․ Ալիևը վերջնագիր է ներկայացրել Հայաստանին
19:53 10/01/2024  |  ՔաղաքականԽաղաղության պայմանագրով Ադրբեջանը փորձում է իր համար ապահովել ՀՀ-ի ներքին գործերին միջամտելու հնարավորություն. Քաղաքագետ
19:57 09/01/2024  |  ՔաղաքականԹոզ և դուման է, առանց սահմանազատման պայմանագրի ստորագրումը խոշոր բախումների կարող է հանգեցնել․ Վարդանով (Տեսանյութ)

Ильхам Алиев после этнической чистки в Арцахе раскатал губу на 8 армянских сел 01/11/2024   09:38  |  Лента новостей
Президент искусственного образования под названием "Азербайджан" Ильхам Алиев, вконец распоясавшийся от безнаказанности после осуществленной им агрессии и этнической чистки в Арцахе, продолжает выдвигать территориальные претензии к Армении.
В интервью местным СМИ 10 января бакинский диктатор заявил, что "сегодня в их повестке дня 8 сел".
По его словам, "он поднимал этот вопрос в беседе "на ногах" с премьером Армении Николом Пашиняном в Санкт-Петербурге".
"Он также находится на повестке дня Комиссии по делимитации. Должен также сказать, что очередная встреча Комиссии по делимитации намечена на этот месяц", - приводят СМИ слова Алиева.
Кроме того, Алиев заявил об отсутствии у него намерений выводить свои войска с оккупированных территорий Армении.
"…Мы никуда не уйдем, ни на один шаг не сдвинемся ни с позиций, занятых в мае 2021 года, ни с позиций, занятых в сентябре 2022 года, потому что граница должна быть определена", - сказал Алиев.
Он также заявил, что заключение мирного соглашения с Арменией не должно зависеть от вопроса делимитации границы.