43-ամյա տղամարդը հրազենային վնասվածք էր պատճառել կնոջը 01/08/2024   15:25  |  Քրեական խրոնիկոն
Հունվարի 1-ի գիշերը, ժամը 4.25-ին, ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն «Աստղիկ» բժշկական կենտրոնից հաղորդում էր ստացվել, որ շտապօգնության խումբը Արտաշիսյան փողոցից գլխի հրազենային վնասվածքով բուժօգնության է տեղափոխել 42-ամյա կնոջ: Այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
Հիվանդանոց օպերատիվ խումբ էր մեկնել:
Ոստիկանության Շենգավիթի բաժնի և Երևան քաղաքի վարչության քրեական հետախույզների համատեղ ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների, ինչպես նաև քննչական գործողությունների շնորհիվ պարզվել է, որ ժամը 4-ին 42-ամյա կնոջ ամուսինը ողորկափող որսորդական հրացանով օդ է կրակել և անզգուշությամբ մարմնական վնասվածք պատճառել կնոջը:
43-ամյա տղամարդը բերման է ենթարկվել ոստիկանության Շենգավիթի բաժին: Նա և կազմված փաստաթղթերը ներկայացվել են նախաքննական մարմին:

В новогоднюю ночь мужчина в Ереване случайно ранил жену из охотничьего ружья(ВИДЕО) 01/08/2024   16:03  |  Криминальная хроника
Чрезвычайное происшествие произошло в Ереване в новогоднюю ночь.
Как сообщает пресс-служба полиции МВД РА, в 4:25 1 января из медцентра "Астхик" в оперативный центр полиции поступило сообщение о том, что бригада скорой помощи доставила с улицы Арташисян в больницу 42-летнюю женщину с огнестрельным ранением в голову.
В клинику отправилась оперативная группа.
Благодаря оперативно-розыскным и следственным действиям было установлено, что в 4 часа муж упомянутой женщины выстрелил в воздух из охотничьего ружья и по неосторожности ранил жену.
43-летний мужчина был подвергнут приводу в Шенгавитский отдел полиции.  Он и составленные документы переданы следственному органу. Ведется предварительное расследование.