Համաքաղաքացիների վիճաբանությունն ավարտվել է մահվան ելքով 12/26/2023   12:51  |  Քրեական խրոնիկոն
Դեկտեմբերի լույս 24-ի գիշերը ոստիկանության Տավուշի մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն «Իջևան» բժշկական կենտրոնից հաղորդում է ստացվել, որ գլխի վնասվածքով, անգիտակից վիճակում բուժօգնության է տեղափոխվել 40-ամյա տղամարդ։ Այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
Ավելի ուշ հաղորդում է ստացվել, որ շտապօգնության խումբը նրան տեղափոխել է Երևանի «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն:
Ոստիկանության Իջևանի բաժնի քրեական հետախույզների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ դեկտեմբերի 24-ին, կեսգիշերն անց, Իջևան քաղաքի Բլբուլյան փողոցում հիվանդանոց տեղափոխված 40-ամյա տղամարդու և 33-ամյա համաքաղաքացու միջև վիճաբանություն է եղել, որը վերածվել է ծեծկռտուքի։ 40-ամյա տղամարդն իր մոտ ապօրինի պահվող որսորդական հրացանով փորձել է կրակել 33-ամյա համաքաղաքացու ուղղությամբ, սակայն վերջինիս հաջողվել է շեղել կրակոցի ուղղությունը, ինչի հետևանքով բեկորը դիպել է նրա 33-ամյա ընկերոջը։ Ծեծկռտուքը շարունակվել է, որի ընթացքում 33-ամյա իջևանցու հարվածներից 40-ամյա տղամարդն ընկել է գետնին և գլխով խփել քարին: Նա «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն տեղափոխվելուց հետո մահացել է։
Դեկտեմբերի 25-ին Իջևանի բաժնի ոստիկանները Տավուշի մարզային վարչության գործընկերների հետ ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում հայտնաբերել, ձերբակալել ու Տավուշի մարզային քննչական վարչություն են ներկայացրել 33-ամյա երիտասարդին։ Նա տվել է խոստովանական ցուցմունք։
Նախաձեռնված քրեական վարույթը շարունակվում է:
12:14 11/11/2023  |  Քրեական խրոնիկոնՆոր Արեշում վիճաբանություն եւ ծեծկռտուք է տեղի ունեցել. հնչել են կրակոցներ
12:30 30/10/2023  |  Քրեական խրոնիկոնՆուբարաշենում Mercedes-ից կրակել են, 21-ամյա երիտասարդը հրազենային վնասվածքներով տեղափոխվել է «էրեբունի» հիվանդանոց

Ссора между двумя мужчинами в Иджеване закончилась трагедией 12/26/2023   13:32  |  Криминальная хроника
Ссора, между двумя мужчинами в Иджеване, вылившаяся в драку, закончилась трагедией.
Как сообщает пресс-служба полиции Армении, в ночь на 24-е декабря в оперативный центр управления Тавушской области из Иджеванского медцентра поступило сообщение о том, что к ним в бессознательном состоянии доставлен 40-летний мужчина с травмой головы.
Позже поступило сообщение о том, что бригада скорой помощи доставила его в ереванский медцентр "Сурб Григор Лусаворич".
"В результате предпринятых сотрудниками угрозыска было установлено, что после полуночи 24 декабря на улице Блбуляна в городе Иджеване между госпитализированным 40-летним мужчиной и его 33-летним земляком произошел конфликт, который перерос в драку. 40-летний мужчина из имеющегося при нем охотничьего ружья, который хранился у него незаконно, пытался выстрелить в 33-летнего оппонента, однако последнему удалось отклонить направление выстрела, вследствие чего осколок попал в 33-летнего мужчину. Драка продолжилась. Во время потасовки от ударов 33-летнего иджеванца 40-летний мужчина упал на землю и ударился головой о камень. Он скончался после перевода в  МЦ «Сурб Григор Лусаворич»", - говорится в сообщении.
25 декабря полицейские из Иджеванскогo отдела вместе  с коллегами из областного управления разыскали и задержали 33-летнего мужчину. Его доставили в следственное управление по Тавушской области. Он дал признательные показания. Следствие по делу продолжается.
18:26 15/06/2023  |  Криминальная хроникаТело 24-летней гражданки России обнаружено в лесу близ Дилижанского серпантина - shamshyan.com
13:47 12/09/2022  |  Криминальная хроникаСК Армении установил обстоятельства убийства 61-летнего жителя села Арагацаван
13:33 23/01/2020  |  Криминальная хроникаЖитель Тавуша во время ссоры задушил жену и пытался выдать это за самоубийство
15:03 18/03/2019  |  Криминальная хроникаСК Армении сообщил подробности жестокого убийства сыном пожилой матери