Այ քաղաքական զրո,եթե 1991-ին Հայաստանն Արցախը ճանաչել էր Ադրբեջանի մաս ,ինչու՞ էր 1996-ին Լիսաբոնում Տեր-Պետրոսյանը վետո կիրառում. Շարմազանով 11/28/2023   16:30  |  Մեկնաբանություն
Նիկոլը՝կիսագրագետ է,իսկ սրա նմանները կարող են գնալ գիտակցված սրիկայության հանուն նոր տերերի։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է Էդուարդ Շարմազանովը.
«Տեր-Պետրոսյանին ուրացած անհաջող
կադրը։
Ու սա զբաղեցնում է ՀՀ նախագահի պաշտոնը։
Այ քաղաքական զրո,եթե 1991-ին Հայաստանն Արցախը ճանաչել էր Ադրբեջանի մաս ,ինչու՞ էր 1996-ին Լիսաբոնում Տեր-Պետրոսյանը վետո կիրառում։
Ինչու՞ էր 2019-ին նոր շեֆդ՝Նիկոլը գոռում՝ Արցախը Հայաստան է եւ վերջ։
Սրա նմանները Նիկոլից վտանգավոր են։
Նիկոլը՝կիսագրագետ է,իսկ սրա նմանները կարող են գնալ գիտակցված սրիկայության հանուն նոր տերերի։
Ամոթ քեզ,Վահագն Խաչատրյան,արդեն Խաչատուրյան։
Ազգանվանդ հետ արժեքներդ ու սկզբունքներդ էլ փոխեցիր»։
12:33 28/11/2023  |  ՄեկնաբանությունՆախագահի աշխատակազմը «գերթանկարժեք», «զրահապատ» մեքենա ձեռք չի բերել. ՀՀ նախագահի մամուլի խոսնակ
12:21 28/11/2023  |  ՔաղաքականՄեր էներգետիկ բալանսում կտրուկ փոփոխությոններ են սպասվում. Վահագն Խաչատուրյան
08:16 28/11/2023  |  ՄամուլՆախագահականում շտապ սրճախմության անհրաժեշտություն է առաջացել․«Հրապարակ»
07:56 28/11/2023  |  ՄամուլՎահագն Խաչատուրյանը ձեռք է բերել գերթանկարժեք զրահապատ ավտոմեքենա. ինչու են գաղտնի պահվում նրա ծախսերը. «Ժողովուրդ»
08:25 24/11/2023  |  ՄամուլՎահագն Խաչատուրյանն իր բարեկամին կտանի նախագահական. օղակը նախարարի շուրջ սեղմվում է. «Ժողովուրդ»
14:23 22/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀանրապետության նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել Իրաքի նախագահ Աբդ Ալ Լատիֆ Ջամալ Ռաշիդի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը
19:46 04/11/2023  |  ՔաղաքականՆախագահ Վահագն Խաչատուրյանն հանդիպել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Պետրոս Թերզյանի հետ
08:12 02/11/2023  |  ՄամուլՆախագահի աշխատակազմը տեղյակ է միայն ֆինանսական միջոցներից. «Ժողովուրդ»
08:15 31/10/2023  |  ՄամուլՀՀ նախագահը կայցելի Սյունիք. ինչ կարևոր իրադարձություններ են սպասվում․«Հրապարակ»

Шармазанов назвал президента Армении Хачатуряна "неудачным кадром", отрекшимся от Тер-Петросяна 11/28/2023   17:11  |  Комментарий
Бывший вице-спикер парламента, представитель Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов раскритиковал заявления президента РА Ваагна Хачатуряна, назвав его "неудачным кадром", отрекшимся от первого президента РА Левона Тер-Петросяна.
"Неудачный кадр, отрекшийся от Тер-Петросяна. И этот человек занимает пост президента РА", - подивился Шармазанов, оценив политический вес Хачатуряна в ноль.
"...Если в 1991 году Армения признала Арцах частью Азербайджана, то почему Тер-Петросян в 1996 году в Лиссабоне воспользовался правом вето? Почему в 2019 году Никол, твой новый шеф, кричал, что Арцах – это Армения, и точка?" - поинтересовался Шармазанов у Хачатуряна.
По словам Шармазанова,"подобные Хачатуряну люди опаснее Никола".
"Никол – полуграмотный, а такие, как он, могут пойти на сознательную подлость во имя новых хозяев", - написал Шармазанов на своей странице в Facebook.
11:59 02/06/2023  |  КомментарийШармазанов – Пашиняну: если ты выбрал позорный путь раба и капитулянта, то не навязывай его моей нации