Վարչապետն ԱԶԲ նախագահի հետ քննարկել է ենթակառուցվածքների զարգացման ընթացիկ ծրագրերն ու նոր նախագծերը 11/27/2023   14:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի նախագահ Մասացուգու Ասակավային:
Վարչապետը բարձր է գնահատել ՀՀ կառավարության և Ասիական զարգացման բանկի միջև ձևավորված սերտ համագործակցությունը և ընդգծել, որ այն նպաստում է մեր երկրում ենթակառուցվածքների զարգացմանը: Նիկոլ Փաշինյանը հավելել է, որ ՀՀ կառավարությունը շահագրգիռ է նոր նախագծերի իրականացմամբ՝ ընդգծելով, որ ենթակառուցվածքների զարգացումը գործադիրի համար ունի առաջնահերթ նշանակություն:
Մասացուգու Ասակավան արդյունավետ է գնահատել Հայաստանի հետ փոխգործակցությունը և նշել, որ ԱԶԲ-ն պատրաստ է ընդլայնել համատեղ ծրագրերը:
Այս համատեքստում, քննարկվել են սեյսմիկ անվտանգության բարելավման ծրագրի շրջանակում դպրոցների կառուցման, ճանապարհաշինության, առողջապահական ենթակառուցվածքների զարգացման և այլ ուղղություններով ընթացիկ ծրագրերն ու նոր նախագծերի իրականացման հնարավորությունները:
21:08 24/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄատնագրեր էին գրվում էլիտաների կողմից, եղկելի ա, արվամոլ ա, տո չգիտես ինչ ա. Փաշինյանն իրեն Պապ թագավորի հետ համեմատեց (տեսանյութ)
20:39 24/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԼեռնային Ղարաբաղի լուծարումը 2018-ի օգոստոսին է տեղի ունեցել՝ եռակտոր բանակցային առաջարկը ներկայացնելու պահին․ Փաշինյան
16:25 24/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍ4 երեխա ունեմ ու դեմ չէի լինի, որ ավելի շատը ունենայի. Փաշինյանի կարծիքով՝ 6 երեխա ունենալը Հայաստանում պետք է դառնա ոչ արտառոց բան
15:57 24/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԵրիկամի խնդիր ունեցող պատերազմի մասնակիցը դիմեց վարչապետին, որ օգնի Գերմանիայից վերադառնալ Հայաստան (տեսանյութ)
15:38 24/11/2023  |  ՔաղաքականՓաշինյանը դեմ է, որ մանկավարժները 55 տարեկանից գնան թոշակի (տեսանյութ)
14:37 24/11/2023  |  ՔաղաքականՌուսաստանն ինքը սպառազինության կարիք ունի, և ՌԴ-ի կողմից չմատակարարված զենքի խնդրով մենք տրամադրված ենք աշխատանքային. Փաշինյան

Пашинян обсудил с президентом АБР текущие проекты развития инфраструктуры и новые программы 11/27/2023   17:43  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял президента Азиатского банка развития Масацугу Асакаву. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства РА.
Премьер-министр высоко оценил тесное сотрудничество, сложившееся между правительством Республики Армения и Азиатским банком развития, и подчеркнул, что оно способствует развитию инфраструктуры в нашей стране. Никол Пашинян добавил, что правительство Армении заинтересовано в реализации новых проектов, подчеркнув, что развитие инфраструктуры имеет первостепенное значение для исполнительной власти.
Масацугу Асакава назвал эффективным сотрудничество с Арменией и отметил, что АБР готов к расширению совместных программ.
В этом контексте были обсуждены текущие проекты и возможности реализации новых проектов в рамках программ повышения сейсмической безопасности строительства школ, дорожного строительства, развития инфраструктуры здравоохранения и по другим направлениям.
12:17 14/07/2022  |  Лента новостейАрмения и Азиатский банк развития обсуждают новые перспективы сотрудничества
17:24 05/06/2019  |  Лента новостейАрмен Саркисян на встрече с делегацией АБР затронул идею превращения Армении в региональный финансовый центр
11:49 13/06/2018  |  Лента новостейПрезидент Азиатского банка развития заявил о готовности расширить поддержку инициатив правительства Армении
13:31 26/01/2018  |  Лента новостейГлава Азиатского банка развития посетит Армению в первом полугодии текущего года
15:33 07/11/2017  |  Лента новостейСерж Саргсян высоко оценил миссию и роль АБР в деле экономического развития Армении
15:40 06/12/2016  |  Лента новостейПремьер Армении доволен уровнем сотрудничества с Азиатским банком развития
18:20 02/04/2015  |  Лента новостейПремьер-министр Армении принял главу ереванской миссии Азиатского банка развития