Գեղարքունիքում 26-ամյա պարեկը վթարի է ենթարկվել. նա հիվանդանոցում մահացել 11/14/2023   12:08  |  Արտակարգ պատահարներ
Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ՝  այսօր՝ նոյեմբերի 14-ին, ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում:
Ժամը 06:20-ի սահմաններում Գեղարքունիքի մարզի բնակիչ, 26-ամյա Իմելս Ժամհարյանը իր վարած Opel Astra մակնիշի ավտոմեքենայով Գավառ-Սևան ավտոճանապարհի 2-րդ կմ հատվածում, դեպի Սևան ընթանալիս, դուրս է եկել հանդիպակաց երթևեկելի գոտի, բախվել հողաթմբերին, ապա բետոնե արգելապատնեշին, և մի քանի պտույտ շրջվելով, հայտնվել դաշտում:
Վթարի հետևանքով վարորդը, ծայրահեղ ծանր ախտորոշմամբ, տեղափոխվել է «Գավառ» բժշկական կենտրոն:
Այնուհետև,  «Գավառ» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Գավառի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ վիրավորը, գիտակցության չգալով, մահացել է:
Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով՝ մահացածը ծառայում էր ՀՀ ՆԳՆ Ոստիկանության Պարեկային ծառայության Գեղարքունիքի գումարտակում՝ որպես պարեկ, և մեկնում էր աշխատանքի:
15:06 06/08/2023  |  Արտակարգ պատահարներՍպիտակ-Գյումրի ավտոճանապարհին բախվել են ավտոմեքենաններ. կան տուժածներ և մեկ զոհ
14:31 23/06/2023  |  Արտակարգ պատահարներԵրևան-Սևան ավտոճանապարհին ավտոմեքենան գլորվել է ձորը
10:48 17/06/2023  |  Քրեական խրոնիկոնԵրևան-Արմավիր ավտոճանապարhին չորս մարդու մահվան պատճառ դարձած ավտոպատահարի գործը դատարանում է
18:10 12/06/2023  |  Քրեական խրոնիկոնՍյունիքում աշակերտներ և ուսուցիչներ տեղափոխող ավտոբուսի գետն ընկնելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել է
15:58 30/05/2023  |  Քրեական խրոնիկոնՊարզվել են Սյունիքում ուղևորներով ավտոբուսի՝ գետն ընկնելու դեպքի հանգամանքները. ավտոբուսի վարորդի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում հարուցելու միջնորդություն է ներկայացվել
13:04 25/04/2023  |  Քրեական խրոնիկոնԵրկու անձի մահվան ելքով ավտովթար՝ Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհին. նախաձեռնվել է քրեական վարույթ

26-летний патрульный скончался в больнице после ДТП в Гегаркунике - Shamshyan.com 11/14/2023   13:38  |  Чрезвычайное просшествие
Трагическое ДТП произошло сегодня, 14 ноября, в Гегаркуникской области Армении, сообщает сайт Shamshyan.com. По данным издания, авария произошла на втором километре автотрассы Гавар-Севан.
Около 06:20 26-летний житель Гегаркуникской области Имелс Жамгарян, направлявшийся на своем автомобиле марки "Opel Astra" в сторону Севана, выехал на встречную полосу, наехал на земляную насыпь, а затем врезался в бетонное ограждение и, опрокинувшись несколько раз, оказался в поле.
Водитель с тяжелыми травмами был доставлен в медцентр Гавара. Позже из больницы в местное отделение полиции поступило сообщение о том, что пострадавший, не приходя в сознание, скончался.
По сведениям фоторепортера, скончавшийся был патрульным в Гегаркунике и ехал на работу.
11:29 09/01/2023  |  Чрезвычайное просшествиеДТП в Гегаркуникской области Армении унесло жизни шести человек, в том числе двух детей: полиция сообщила подробности
16:48 28/07/2022  |  Криминальная хроника43-летний мужчина погиб в ДТП на востоке Армении
13:45 18/07/2022  |  Чрезвычайное просшествиеОдин человек погиб в ДТП в Гегаркуникской области Армении
10:09 22/06/2022  |  Чрезвычайное просшествиеАвтомобиль сорвался в болото в Армении: погибли два человека
11:46 13/04/2022  |  Чрезвычайное просшествиеДва человека погибли и еще двое пострадали в ДТП на трассе Мартуни-Варденис