Երկու անձի մահվան ելքով ավտովթար՝ Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհին. նախաձեռնվել է քրեական վարույթ 04/25/2023   13:04  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում իրականացվում է քննություն՝ Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհին տեղի ունեցած՝ երկու անձի մահվան ելքով ճանապարհատրանսպորտային պատահարի դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեից։
2023թ. ապրիլի 24-ին՝ ժամը 16։00-ի սահմաններում, Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի 63-րդ կմ հատվածում միմյանց են բախվել Շիրակի մարզի 23-ամյա բնակչի վարած «Վազ 2115» և Լոռու մարզի 31-ամյա բնակչուհու վարած «Նիսսան» մակնիշի ավտոմեքենաները, որի հետևանքով «Վազ 2115» մակնիշի ավտոմեքենայում գտնվող երկու 21-ամյա ուղևորներից մեկը տեղում մահացել է, իսկ մյուսը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն, որտեղ ժամը 19:40-ի սահմաններում, գիտակցության չգալով, մահացել է։ Հիշյալ ավտոմեքենաների վարորդները տեղափոխվել են բժշկական կենտրոններ:Նրանցից մեկի վիճակը գնահատվել է բավարար, մյուսինը՝ ծանր։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 342-րդ հոդվածի 2-րդ մասով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Նախաքննության ընթացքում կատարվել է դեպքի վայրի և ճանապարհատրանսպորտային միջոցների զննություն, նշանակվել են դիակների դատաբժշկական փորձաքննություններ: Ստուգվել է վարորդների սթափության աստիճանը, ըստ որի՝ վերջիններս եղել են սթափ վիճակում:
Նախաքննությունը շարունակվում է: Իրականացվում են վարութային և ապացուցողական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։
20:45 12/04/2023  |  Արտակարգ պատահարներՄասիս-Նորամարգ ճանապարհին վթարի հետևանքով «ՎԱԶ-2104»-ի 59-ամյա վարորդը մահացել է
14:35 05/04/2023  |  Արտակարգ պատահարներԱշտարակ-Կարբի ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել վթար. կա զոհ
20:29 27/03/2023  |  Արտակարգ պատահարներՄեքենան գլորվել է ձորը. 36-ամյա վարորդը մահացել է
10:42 26/03/2023  |  Արտակարգ պատահարներԿապան-Աղվանի ճանապարհին բեռնատարի կողաշրջման հետևանքով 35-ամյա տղամարդ է մահացել
17:53 10/03/2023  |  Արտակարգ պատահարներՍյունիքում ավտոբուսի վթարի հետևանքով 14 երեխա ունի տարբեր կոտրվածքներ

ДТП на трассе Ереван-Гюмри унесло жизни двух человек, инициировано уголовное производство 04/25/2023   13:28  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении проводит расследование для выяснения обстоятельств ДТП на трассе Ереван-Гюмри, унесшего жизнь двух человек. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
24 апреля текущего года около 16:00 на 63-м километре трассы Ереван-Гюмри столкнулись "ВАЗ 2115", за рулем которого находился 23-летний житель Ширакской области и  автомобиль марки "Ниссан", которым управляла 31-летняя жительница Лори. В результате столкновения один из двух находившихся в салоне "ВАЗ 2115" пассажиров в возрасте 21 года погиб на месте. А другой 21-летний пассажир с травмами был госпитализирован в медцентр, где скончался, не приходя в сознание. Водители обеих машин были доставлены в больницы. Состояние одного из них оценивается как удовлетворительное, другого – как тяжелое.
По факту ДТП инициировано уголовное производство по части 2 статьи 342 УК РА. Произведен осмотр места происшествия и транспортных средств, назначены судмедэкспертизы. Водителей проверили на состояние опьянения. Согласно результатам проверки, они были трезвы. Следствие продолжается.