Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովն ընդգծել է ԼՂ հայերի իրավունքները հարգելու անհրաժեշտությունը 11/07/2023   15:21  |  Մեկնաբանություն
Քիչ առաջ Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի Եվրոպայի տարածաշրջանի համաժողովը ընդունեց բանաձև, որով «իր անվերապահ աջակցությունն է հայտնում Հայաստանին, մասնավորապես, Լեռնային Ղարաբաղի հայերին», այս մասին հայտնել է Ազգային ժողովի Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը։
Ըստ Եղոյանի՝ հանձնաժողովն ընդգծում է ԼՂ հայերի իրավունքները հարգելու անհրաժեշտությունը` խստորեն դատապարտելով էթնիկ զտման բոլոր ձևերն ու Լեռնային Ղարաբաղում գտնվող կրոնական և մշակութային ժառանգության ոչնչացումը։

Парламентская ассамблея Франкофонии подчеркивает необходимость уважения прав армян Нагорного Карабаха 11/07/2023   15:30  |  Комментарий
Некоторое время назад конференция Европейского региона Парламентской ассамблеи Франкофонии приняла резолюцию, которым выразила свою безоговорочную поддержку Армении, в частности армянам Нагорного Карабаха. Об этом сообщил председатель постоянной комиссии НС Армении по европейской интеграции Арман Егоян.
Егоян сообщил, что комиссия подчеркивает необходимость уважения прав армян Нагорного Карабаха, решительно осуждая все формы этнических чисток и уничтожение религиозного и культурного наследия в Нагорном Карабахе.
10:52 06/11/2023  |  СпортЕреван подал официальную заявку на проведение Международных игр Франкофонии в Армении