Սամվել Շահրամանյանը մասնակցում է փակ քննարկմանը. Արցախն հանձնելու մասին հնչող մեղադրանքներին չարձագանքեց (տեսանյութ) 11/01/2023   12:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Սամվել Շահրամանյանն ընդունել է Արցախի պետականության պահպանման հանձնախմբի առաջարկն ու այս պահին մասնակցում է կազմակերպված փակ հանդիպմանը։
Նշենք, որ համակարգող Սուրեն Պետրոսյանը հայտնել էր, որ հանդիպմանը հրավիրվել են Արցախի նախագահն ու Արցախի ԱԺ պատգամավորները։
Թեեւ ի սկզբանե նախատեսվում էր որ քննարկման որոշակի հատված բաց է լինելու լրագրողների համար , սակայն քննարկման ընթացքում որոշվել է, որ այն ամբողջությամբ տեղի կունենա փակ ձեւաչափով։ Տեսախցիկները ֆիքսել են Սամվել Շահրամանյանի ժամանումը փակ քննարկմանը, սակայն նա հրաժարվել է պատասխանել լրագրողների հարցերին, այդ թվում՝ Արցախը հանձնելու վերաբերյալ իր հասցեին հնչող մեղադրանքներին։
12:00 01/11/2023  |  ՔաղաքականԱրցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանն ու ԱԺ պատգամավորները մասնակցում են փակ քննարկման. ուղիղ
11:27 01/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍամվել Շահրամանյանն ընդունել է Եվրոպական խորհրդարանի ֆրանսիացի պատգամավորին
10:30 29/10/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՇահրամանյանի խոսքը չափից ավելի զգույշ ու ապաքաղաքական էր․ Շարմազանով
23:06 28/10/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանական կողմը մերժել է Սամվել Բաբայանի հետ բանակցություններ վարել․ Շահրամանյան
22:02 28/10/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանը տեղյակ էր, թե ինչ է ստորագրում Արցախը. Շահրամանյան
21:39 28/10/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՕրակարգային հարց է արցախցիների վերադարձը, պետք է սկսենք քննարկումներ. Շահրամանյան
21:25 28/10/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի նախագահը, պաշտպանության նախարարը Հայաստան են եկել ուղղաթիռով
20:59 28/10/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի նախագահի պաշտոնում իմ թեկնածությունն առաջադրելու հարցի շուրջ կեղծ օրակարգ է մտցվել. Շահրամանյան

Самвел Шахраманян не ответил на вопрос журналиста по поводу обвинений в сдаче Арцаха 11/01/2023   13:05  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Самвел Шахраманян принял предложение комитета по сохранению государственности Арцаха и в эти минуты участвует в закрытой дискуссии.
Отметим, что координатор Сурен Петросян сообщил, что  на встречу были приглашены президент и депутаты НС Арцаха.
Хотя изначально планировалось, что часть заседания будет открыта для журналистов, однако в ходе обсуждения было принято решение о проведении всей встречи в закрытом формате. Камеры зафиксировали прибытие Шахрамяняна на встречу, однако президент Арцаха отказался отвечать на вопросы журналистов, в том числе на звучащие в его адрес обвинения в сдаче Арцаха.