Վառելիքի սուղ պաշարներն էլ սպառվեցին. Արցախում տրանսպորտ այսուհետ ընդհանրապես չի գործի 07/24/2023   17:29  |  Կյանքն՝ Արցախում
Ինչպես ավելի վաղ հայտարարել էինք՝ Ադրբեջանի կողմից Արցախը շրջափակելու հետևանքով առաջացած վառելիքի գերսղության պայմաններում հուլիսի 18-ից հանրային տրանսպորտը ԱՀ մայրաքաղաք Ստեփանակերտում կաթվածահար վիճակում է, սակայն պահպանվում էին միջշրջանային երթուղիները։
Այս պահին վառելիքի սուղ պաշարները ևս սպառվել են և հուլիսի 25-ից հանրապետության ողջ տարածքում հանրային տրանսպորտի աշխատանքը լրիվությամբ դադարեցվելու է՝ տեղեկացնում է Արցախի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունը։
16:33 24/07/2023  |  ՔաղաքականԱյսօր Արցախում սովից երեխաներ են զոհվում. հանուն Արցախի ակցիաները միաժամանակ շարունակվում են ԱՄՆ, ՌԴ և Ֆրանսիայի դեսպանատների դիմաց

Скудные запасы топлива тоже исчерпаны: общественный транспорт в Арцахе полностью прекратит работу 07/24/2023   17:55  |  Арцах
В Арцахе из-за отсутствия топлива полностью прекратит работу общественный транспорт. Об этом сообщает Министерство территориального управления и инфраструктуры Арцаха.
Как уже ранее сообщало ведомство, из-за нехватки топлива, вызванной блокадой Арцаха Азербайджаном, с 18 июля работа общественного транспорта  в столице Арцаха Степанакерте была парализована, но межрайонные маршруты функционировали.
На данный момент исчерпаны и скудные запасы топлива, поэтому с 25 июля работа общественного транспорта на всей территории Республики Арцах будет полностью остановлена.