Ասում եք՝ Աղդամից մարդասիրական օգնությո՞ւն. այս նկարին նայելուց հետո՞ էլ նույնը կասեք. ազնիվ չեք. Արցախի ՄԻՊ-ը Տոյվո Կլաարին 07/19/2023   19:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպանը՝ թվիթերյան իր միկրոբլոգում ներկայացրել է հայերի հանդեպ ադրբեջանական թշնամանքն ու ցեղասպանական նկրտումներն ապացուցող հերթական փաստ։ Այս ֆոնին, նա դիմել է Հարավային Կովկասում ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարին՝ հայտարարելով, որ նրա հայտարարություններում ազնվության կաթիլ անգամ չկա։
Ադրբեջանում անցկացված հարցման հեղինակը հետաքրքրվել էր, թե Արցախից ռուս խաղաղապահների հեռանալուց հետո Արցախի տարածքում հայ երեխայի հանդիպելու դեպքում ինչ կանեն ադրբեջանցիները։ Հարցման մասնակիցների 17 տոկոսը հայտարարել է, որ մանկահասակ երեխային գերության կվաճառի, իսկ 22 տոկոսը ցուցադրել է մարդակեր ադրբեջանցու իրական դեմքը՝ հայտարարելով, որ երեխային կացնով մասերի կբաժանի ու կկերակրի շներին։
«Ասում եք՝ մարդասիրական օգնություն՝ Աղդամից Ստեփանակերտի՞ն։ Նայեք այս նկարին, հետո՝ խոսեք։ Դուք ազնիվ չեք, անգամ մի փոքր էլ ազնիվ չեք»,- գրել է Գեղամ Ստեփանյանը՝ հայտարարելով, որ այդ երկրի հասարակությունն ամբողջությամբ տոգորված է հայերի նկատմամբ ատելությամբ։
21:58 11/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԼրագրողի նկատմամբ առերևույթ բռնություն գործադրելու դեպքի առնչությամբ սկսվել է քննարկման ընթացակարգ. ԱՀ ՄԻՊ
17:25 11/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԼրագրողի մասնագիտական գործունեությանը խոչընդոտելը խիստ անընդունելի է. Արցախի ՄԻՊ
19:23 10/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի ՄԻՊ-ը տարակուսած է Հայաստանի Հանրային հեռուստաընկերության քաղաքականությամբ

Омбудсмен Арцаха - Тойво Клаару: "Вы не честны, нисколько не честны" 07/20/2023 09:26 | Лента новостей
Омбудсмен Республики Арцах в своем микроблоге в Twitter опубликовал очередной факт проводимой Азербайджаном политики армянофобии и геноцида. На этом фоне он обратился к спецпредставителю ЕС по Южному Кавказу и кризису в Грузии Тойво Клаару, указав на отсутствие в его заявлении даже толики искренности.
Автор проведенного в Азербайджане опроса поинтересовался у местных жителей, что они будут делать при встрече с армянским ребенком в 2025 году после ухода российских миротворцев из Арцаха. 17% опрошенных заявили, что кинут в багажник и продадут ребенка в рабство, 22% азербайджанцев показали свою людоедскую сущность, заявив, что распотрошат ребенка и скормят собакам.
"Говорите гуманитарная помощь из Агдама в Степанакерт? Тойво Клаар, сначала посмотрите на это изображение, а затем только говорите. Вы не честны, нисколько не честны. Общество этой страны пропитано ненавистью к армянам", — написал омбудсмен Арцаха.