Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն Արցախի ուղղությամբ հրաձգային զինատեսակներ է կիրառել. ՊԲ 06/08/2023   10:45  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հունիսի 8-ին ժամը 02:25-02։35-ն ընկած ժամանակահատվածում Ադրբեջանի ԶՈւ-ն շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ խախտել է հրադադարը՝ կիրառելով հրաձգային զենք։ Հայկական կողմը կորուստներ չունի։ Այս մասին հայտնում է Պաշտպանության բանակը։
Հունիսի 8-ի ժամը 10։30-ի դրությամբ իրավիճակը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է։
Միևնույն ժամանակ Ադրբեջանը շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել՝ փորձելով հիմնավորել իր ստորաբաժանումների կողմից հրադադարի ռեժիմի պարբերական խախտումները։
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հունիսի 8-ի առավոտյան կրակ են բացել Շուշիի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղությամբ, ինչպես նաև Ասկերանի շրջանում փորձել են իրականացնել ամրաշինական աշխատանքներ, որոնք իբրև թե խափանվել են ադրբեջանական բանակի ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում, բացարձակապես չի համապատասխանում իրականությանը։
10:12 08/06/2023  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱդրբեջանը կրակ է բացել Խոզնավարի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ
22:27 07/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի ՊՆ-ն հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել․ ԱՀ ՊԲ
21:02 07/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԼՂ հայերի անվտանգ ապրելու իրավունքը պետք է կենտրոնական նշանակություն ունենա բանակցություններում. Միխայել Ռոթ
20:47 07/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղի է ունեցել Արցախի ներդրումային հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի հերթական նիստը
17:07 07/06/2023  |  Կյանքն՝ ԱրցախումԱռուշանյանների բազմազավակ ընտանիքը հասցրել է երեք բնակավայր փոխել․ օկուպացված Ակնայից ու Վազգենաշենից հետո Աշանում են հաստատվել․ այստեղ ծնվել է 6-րդ զավակը
15:11 07/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը նախատեսում է մինչև 2026 թվականն ավելի քան 34 հազ. ադրբեջանցի ընտանիք բնակեցնել Արցախի օկուպացված տարածքներում
11:48 07/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԼՂ ժողովուրդը զրկված է առողջության, աշխատանքի և ազատ տեղաշարժի իրավունքից, ինչը հակասում է միջազգայնորեն ընդունված նորմերին․ սոցապ նախարարի ելույթը Ժնևում

В Арцахе сообщили об очередном обстреле со стороны азербайджанских ВС 06/08/2023   10:52  |  Актуальная тема
Министерство обороны Республики Арцаха сообщает об очередном обстреле со стороны азербайджанских ВС.
"8 июня с 02:25 до 02:35 вооруженные силы Азербайджана нарушили режим прекращения огня на северном направлении линии соприкосновения, применив стрелковое оружие. У армянской стороны потерь нет. О нарушении режима прекращения огня доложено командованию российских миротворческих сил", - говорится в сообщении оборонного ведомства Арцаха.
Сообщается, что по состоянию на 10:30 ситуация на линии соприкосновения относительно стабильная.
В то же время Азербайджан продолжает распространять дезинформацию, пытаясь оправдать регулярные нарушения режима прекращения огня со стороны своих подразделений.
"Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что утром 8 июня подразделения Армии обороны Арцаха открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных на оккупированных территориях Шушинского района, а также пытались провести фортификационные работы в Аскеранском районе, которые якобы были сорваны в результате мер, предпринятых азербайджанской армией, абсолютно не соответствует действительности", - отмечается в заявлении.
12:03 07/06/2023  |  Лента новостейНарод Нагорного Карабаха лишен права на здоровье, труд и свободное передвижение – глава Минсоца Армении
00:04 07/06/2023  |  Лента новостейАзербайджан вечером вновь открыл огонь по армянским позициям в Арцахе
20:41 06/06/2023  |  Лента новостейВ Арцахе сообщили об обстреле со стороны азербайджанских ВС
10:58 06/06/2023  |  Лента новостейСтепанакерт вслед за Ереваном опроверг очередную дезинформацию Баку