Ադրբեջանի սեպտեմբերյան ագրեսիայի հետևանքով Գեղարքունիքի մարզի բնակավայրերի կրած վնասները գրեթե ամբողջությամբ վերականգնվել են 06/06/2023   13:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանի սեպտեմբերյան ագրեսիայի հետևանքով Գեղարքունիքի մարզի բնակավայրերի կրած վնասները գրեթե ամբողջությամբ վերականգնվել  են։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, լրագրողների հետ ճեպազրույցում այս մասին ասաց Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Սարգսյանը։
«Ունենք 4 մասնակի փլուզված տներ, վերականգնման ոչ ենթակա տներ, որոնց նախագծանախահաշվային աշխատանքներ են իրականացվում։ Առաջիկայում կունենանք հստակ պատկեր և կհասկանանք, թե ինչքան գումար է պետք, որպեսզի այդ տները վերականգնվեն։ Անասուններ կորցրած բնակիչներին ևս աջակցություն է տրամադրվել և գրեթե ամբողջությամբ վերականգնվել են նրանց կրած վնասները»,- ասաց Սարգսյանը։

Губернатор Гегаркуника заявил о почти полном возмещении ущерба населенным пунктам, пострадавшим от сентябрьской агрессии Баку 06/06/2023 14:53 | Лента новостей
Почти полностью возмещен ущерб, нанесенный населенным пунктам Гегаркуникской области Армении в результате сентябрьской агрессии Азербайджана. Об этом, как передает "Арменпресс", на брифинге в парламенте заявил губернатор Гегаркуникской области Карен Саркисян.
"Остались 4 частично разрушенных дома, по которым ведутся проектно-сметные работы, и дома, не подлежащие восстановлению. В ближайшее время у нас уже будет четкая картина, и мы поймем, сколько средств нужно для восстановления этих домов. Также была оказана поддержка жителям, потерявшим свой скот, понесенный ими ущерб почти полностью возмещен", - сказал Саркисян.