Փաշինյանը հաստատեց՝ իր կամքով է նստել մեքենան, բայց չի ցանկացել Եռաբլուր գնալ (տեսանյութ) 06/05/2023   15:07  |  Քրեական խրոնիկոն
Աշոտ Փաշինյանի մեկնաբանմամբ՝ իր առևանգումը սկսվել է այն պահից, երբ ինքը ցանկացել է իջնել մեքենայից, իսկ տիկին Գայանեն իրեն թույլ չի տվել։ Այս մասին վարչապետի որդին նշեց դատական նիստերին շտապելիս լրագրողների հետ կարճ ճեպազրույցի ընթացքում։
Ըստ էության, Փաշինյանը չհերքեց, որ դատական գործով մեղադրյալ Գայանե Մարտիրոսյանի մեքենա ինքը նստել է իր կամքով։
«Հարցը նրանում ա, որ ես տիկին Գայանեին ասել եմ (առանց ագրեսիայի, շատ շնորհքով), որ տիկին Գայանե, չի եղել իրավիճակ, որ փորձեք կապվել իմ հետ ու չկարողանաք, չի եղել, որ ինչ-որ մեկը ուզենա իմ հետ խոսա ու չխոսա։ Ասել եմ, տիկին Գայանե, ինչի՞ եք իմ կամքին հակառակ ինձ տանում Եռաբլուր։ Վերցրեք համարս, զանգեք, եթե կարիք լինի, կհանդիպենք, բայց ինչ վերաբերում ա էս պահին, էս պահին ես չեմ ուզում գնամ Եռաբլուր՝ առաջին հերթին նրա համար, որ առանց իմ կամքը հարցնելու ասում եք՝ գնում ենք Եռաբլուր։ Մինչ այդ տիկին Գայանեն ինձ ասում ա՝ նստի մեքենան ուղղակի զրուցելու»,-ասաց Աշոտ Փաշինյանը։
15:18 25/05/2023  |  ՄեկնաբանությունՎարչապետը փաստեց, որ արդեն իսկ հրահանգել է կարճել «Եռաբլուրի» գործով վարույթը․ Վահան Հովհաննիսյան

Сын Пашиняна заявил, что сел в машину Гаяне Мартиросян по своей воле, но ехать в "Ераблур" не хотел (Видео) 06/05/2023   16:17  |  Лента новостей
Ашот Пашинян, сын премьер-министра Армении Никола Пашиняна, признал, что сел в автомобиль Гаяне Мартиросян добровольно.
Напомним, мать погибшего в 44-дневной войне в Арцахе Жоры Мартиросяна Гаяне Мартиросян обвиняется в похищении Ашота Пашиняна. Она была арестована на месяц. Сегодня стало известно, что Апелляционный суд заменил ей меру пресечения с заключения под стражу на домашний арест.
По словам Ашота Пашиняна, похищение началось, когда он хотел выйти из машины, но госпожа Гаяне не позволила ему.
"Дело в том, что я сказал госпоже Гаяне(без агрессии, очень культурно), что не было еще ситуации, при которой со мной пытались бы связаться и желали бы поговорить и не смогли бы. Я сказал: "Госпожа Гаянэ, зачем вы везете меня в "Ераблур" против моей воли? Возьмите мой номер, позвоните мне. Если нужно будет встретиться, мы встретимся, но на данный момент я не хочу ехать с вами в "Ераблур", а вы, не спросив моей воли, говорите, что мы едем в "Ераблур"", - заявил Пашинян.