Այս դժվարին պահին մեր համերաշխությունն ենք հայտնում հնդիկ եղբայրական ժողովրդին. վարչապետի ցավակցական ուղերձը 06/04/2023 20:20 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության վարչապետ Նարենդրա Մոդիին՝ Հնդկաստանում տեղի ունեցած ողբերգական երկաթուղային վթարի կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից:
Խոր վշտով տեղեկացա Հնդկաստանի Օդիշա նահանգի Բալասոր քաղաքում երեկ երեկոյան երեք գնացքների բախման ողբերգական դեպքի մասին, որը դարձել է հարյուրավոր զոհերի պատճառ:
Հայաստանի կառավարության և անձամբ իմ անունից ցավակցություն և զորակցություն եմ հայտնում զոհվածների ընտանիքներին և հարազատներին՝ մաղթելով շուտափույթ ապաքինում բոլոր տուժածներին:
Այս դժվարին պահին մեր համերաշխությունն ենք հայտնում հնդիկ եղբայրական ժողովրդին և Հնդկաստանի կառավարությանը»։

Пашинян выразил соболезнования Моди в связи с железнодорожной катастрофой в Индии 06/05/2023 10:40 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования премьер-министру Республики Индия Нарендре Моди в связи с трагической железнодорожной катастрофой в Индии. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства. В послании говорится:
С глубокой скорбью узнал о трагическом инциденте со столкновением трех поездов вчера вечером в Баласоре, штат Одисса, ставшем причиной гибели сотен людей.
От имени правительства Республики Армения и от себя лично выражаю соболезнования и поддержку семьям и родственникам погибших, желаю скорейшего выздоровления всем пострадавшим.
Выражаем нашу солидарность с братским индийским народом и правительством Индии в это тяжелое время”.