Ռուբեն Ռուբինյանը հանդիպել է Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի հարցերով պետնախարարին 05/23/2023   17:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ, Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում ՀՀ հատուկ ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանը մայիսի 23-ին հանդիպել է Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի հարցերով պետնախարար Լեո Դոքերթիին:
Ողջունելով հյուրին` Ռուբեն Ռուբինյանը կարեւորել է Հայաստանի եւ Միացյալ Թագավորության միջեւ առկա փոխգործակցությունը, ընդգծել երկկողմ հարաբերություններն ընդլայնելու անհրաժեշտությունը:
Կողմերը քննարկել են տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող հարցեր:
Հյուրի խնդրանքով Ռուբեն Ռուբինյանը ներկայացրել է Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի ընթացիկ վիճակը:

Вице-спикер НС Армении и британский госминистр обсудили региональные процессы и двустороннее сотрудничество 05/23/2023   17:57  |  Лента новостей
Вице-спикер Национального Собрания РА, специальный представитель РА в процессе нормализации армяно-турецких отношений Рубен Рубинян 23 мая встретился с госминистром Великобритании по делам Европы Лео Докерти.
Как сообщает пресс-служба парламента РА, Рубинян отметил важность налаженного взаимодействия между Арменией и Соединенным Королевством, подчеркнул необходимость расширения двусторонних отношений.
Стороны обсудили вопросы, касающиеся региональных процессов.
По просьбе гостя Рубен Рубинян представил текущее  состояние процесса нормализации отношений между Арменией и Турцией.