Հրաժարականի դիմում ներկայացրեք կամ դրեք ձեր վստահության հանրաքվեն. Արցախի ԱԺ նախագահը դիմել է Արայիկ Հարությունյանին 05/18/2023   13:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը ԱԺ հերթական նիստի ժամանակ հանդես է եկել հայտարարությամբ, որտեղ ասված է.
Ուզում եմ դիմումով, կոչով, հորդորով, խնդրանքով դիմել Արցախի Հանրապետության  նախագահ Արայիկ Հարությունյանին:
Դուք  գիտեք, նաև վերջին հանրահավաքի ժամանակ ասել եմ,որ մասնակցել եմ բոլոր այն հանրահավաքներին, որոնց ինձ հրավիրել են:
Պարո´ն նախագահ, ես երբեք չեմ խառնվել Ձեր գործերին, դուք էլ ՝Ազգային ժողովի: Ես մոդել եմ առաջարկել, որը հետևյալն է՝ ոչ թե ամորֆ մարմին եմ    առաջարկել ,այլ այն մարմինը, որը մեզ փրկել է 90-ականներին, այն է՝ պաշտպանության պետական կոմիտեն: Ես երկրի նախագահին առաջարկել եմ այդ կազմում երկու մարդու ընդգրկել ՝Ռուբեն Վարդանյանին և Սամվել Բաբայանին: Ես չգիտեմ նրանց կարծիքը, շատ հնարավոր է, որ հրաժարվեն:
Ինչու̉ , հարցեր մի տվեք:
Պարո´ն նախագահ, եթե այդ մոդելը  չաշխատեց, հիմա կարող է առաջին անգամ որևէ անձի ցավ պատճառեմ:
Հրաժարականի դիմում ներկայացրեք, պարո´ն Նախագահ, կամ դրեք ձեր վստահության հանրաքվեն: Եթե ժողովուրդը չի վստահում, որ ընտրվել եք, ապա կհեռանաք: Սակայն դա  չի նշանակում, որ ձեր հրաժարականի դեպքում Արթուր Թովմասյանը  կլինի երկրի նախագահի պաշտոնակատար: Եթե ժողովուրդը ձեզ չվստահեց՝ ես էլ եմ հեռանալու»:
07:58 18/05/2023  |  ՄամուլԱրցախում ներքաղաքական կյանքը փոթորկվել է. ովքեր են Բաբայանի երևանյան կուրատորները. «Ժողովուրդ»
08:10 17/05/2023  |  ՄամուլՍամվել Բաբայանի ակտիվացումը փոթորկել է Արցախի ներքաղաքական դաշտը․«Հրապարակ»
08:25 16/05/2023  |  ՄամուլԻնչ սցենար են մտածել Սամվել Բաբայանի համար․ «Հրապարակ»
16:45 15/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍամվել Բաբայանը երկու ժամ տվեց Արայիկ Հարությունյանին. Պահանջում է իրեն պետնախարար նշանակել
16:02 15/05/2023  |  ՔաղաքականՍամվել Բաբայանը Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում հանրահավաք է անում՝ ուղիղ
12:08 13/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍամվել Բաբայանը մայիսի 15-ին հանրահավաք է հրավիրել
11:04 13/05/2023  |  ՄամուլԱրցախում Փաշինյանի «տակ» աշխատող ուժերը շտապում են․ «Փաստ»
10:22 06/05/2023  |  ՄամուլՍամվել Բաբայանը չի նահանջում. «Հրապարակ»
13:42 05/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍամվել Բաբայանը հանրությանն է ներկայացրել ստեղծված իրավիճակից ելքի և անելիքների իր տեսլականը

Спикер НС Арцаха призвал президента Араика Арутюняна подать заявление об отставке или провести референдум о доверии 05/18/2023   14:03  |  Лента новостей
Председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян во время очередного заседания парламента выступил с заявлением, в котором говорится:
"Хочу обратиться с призывом, просьбой к президенту Республики Арцах Араику Арутюняну.
Вы знаете, во время последнего митинга тоже я говорил, что участвовал во всех митингах, на которые меня приглашали. Г-н президент, я никогда не вмешивался в Ваши дела, а Вы никогда не вмешивались в дела Национального собрания. Я предложил модель, которая заключалась в следующем: я предложил не аморфный орган, а орган, спасший нас в 90-х, то есть государственный комитет обороны. Я предложил президенту страны включить в этот состав двух человек: Рубена Варданяна и Самвела Бабаяна. Я не знаю их мнения, очень возможно, что они откажутся.Почему? Не спрашивайте.
Господин президент, если эта модель не сработает, сейчас я могу впервые причинить боль кому-то. Подайте в отставку, господин президент, или проведите референдум о доверии к Вам. Если народ выразит вотум недоверия, то вы уйдете. Однако это не означает, что в случае вашей отставки Артур Товмасян будет исполнять обязанности президента страны. Если народ выразит Вам недоверие, то я тоже уйду".