Մոսկվայում Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը նախատեսված է մայիսի 19-ին 05/12/2023   13:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մոսկվայում Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների հանդիպումը նախատեսված է մայիսի 19-ին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝  այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ ԱԳ փոխնախարար Պարույր Հովհաննիսյանը:
«Հանդիպումը նախատեսված է մայիսի 19-ին, եթե որևէ փոփոխություն չլինի»,-ասաց Հովհաննիսյանը:
Մոսկվայի հանդիպումից առաջ մայիսի 14-ին նախատեսված է երկրների ղեկավարների մակարդակով հանդիպում Բրյուսելում:
Անդրադառնալով հարցին, թե արդյոք Մոսկվայի հանդիպումը դրա տրամաբանական շարունակությունն է լինելու՝ փոխնախարարն ասաց, որ ինչ-որ տեղ տրամաբանական շարունակությունն է լինելու, բայց ամեն ֆորմատ ունի իր յուրահատկությունները:

Встреча глав МИД Армении и Азербайджана в Москве запланирована на 19 мая - замглавы МИД РА 05/12/2023   13:11  |  Лента новостей
Встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана в Москве намечена на 19 мая. Об этом, как передает «Арменпресс», на брифинге сообщил журналистам заместитель министра иностранных дел РА Паруйр Ованнисян.
"Встреча запланирована на 19 мая, если не будет каких-либо изменений", - сказал Ованнисян.
До переговоров в Москве 14 мая намечена встреча глав государств в Брюсселе.
Отвечая на вопрос, станет ли встреча в Москве логическим продолжением встречи в Брюсселе, замминистра заявил, что в какой-то степени это будет логическим продолжением, но каждый формат имеет свои особенности.