Ադրբեջանական կողմը զորք ու ծանր տեխնիկա է կուտակել սահմանին, թիրախում ոսկու հանքն է. ռազմական սադրանքն այսքանով չի ավարտվի. Հակոբ Ավետյան 05/11/2023   13:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Ադրբեջանական կողմը զորք ու ծանր տեխնիկա է կուտակել սահմանին, թիրախում Սոթքի ոսկու հանքն է»,- «Փաստինֆո» լրատվականի հետ զրույցում քիչ առաջ հայտնեց Գեղամասար համայնքի նախկին ղեկավար Հակոբ Ավետյանը՝ նշելով, որ ռազմական գործողություններն, ամենայն հավանականությամբ, այսօրվա սադրանքով չեն ավարտվելու, առաջիկայում նույնպես գործողություններ կլինեն։
Ավետյանը նշում է՝ այս պահի դրությամբ իրավիճակը Սոթքում համեմատաբար հանգիստ է, իսկ հայկական կողմի վիրավորների մասին ինքը տեղեկացել է տարածված պաշտոնական աղբյուրներից։ Թշնամու այսօրինակ սադրանքները, ըստ Ավետյանի, կարելի է կանխել միայն մեկ տարբերակով՝ պատասխան գործողությամբ։ Այսօր տեղի ունեցած ռազամական սադրանքի ընթացքում հայկական կողմը համարժեք պատասխան է տվել թշնամուն, ասել է Գեղամասար համայնքի նախկին ղեկավարը։

В Гегаркунике заявили, что Азербайджан стянул войска и тяжелую технику к границе 05/11/2023   13:25  |  Лента новостей
Азербайджанская сторона стянула войска и тяжелую технику к границе, на прицеле – Соткский золотоносный рудник, заявил в беседе с "ФактИнфо" бывший глава общины Гегамасар Гегаркуникской области Армении Акоп Аветян.
Он отметил, что боевые действия, по всей вероятности, сегодняшней провокацией не закончатся, допустив вероятность новой агрессии со стороны Баку в ближайшее время.
Аветян указал, что на данный момент обстановка в Сотке сравнительно спокойная. О ранении армянских военнослужащих он узнал из сообщений официальных источников. Подобные провокации со стороны врага, по словам Аветяна,  можно пресечь только ответными мерами. В ходе сегодняшней вооруженной провокации армянская сторона дала достойный отпор врагу, заявил экс-глава общины Гегамасар.