Թրամփին մեղավոր են ճանաչել կին գրողին բռնաբարելու փորձի գործով․ ԶԼՄ-ներ 05/09/2023   23:33  |  Միջազգային լրահոս
Նյու Յորքի երդվյալ ատենակալների դատարանը մեղավոր է ճանաչել ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփին կին գրող եւ լրագրող Ջին Քերոլի բռնաբարության փորձի գործով, հաղորդում է CNN հեռուստաալիքը:
Ատենակալները եկել են այն եզրակացության, որ Թրամփը Քերոլի նկատմամբ ոտնձգություն է կատարել 1996 թվականի գարնանը, սակայն բռնաբարություն չի կատարել, որի մեջ վերջինս սկզբում մեղադրել է քաղաքական գործչին:
Դատարանը նախկին նախագահին կարգադրել է 2 մլն դոլար փոխհատուցում վճարել քաղաքացիական հայցի կարգավորման շրջանակներում ոտնձգությունների համար որպես վնասի փոխհատուցում: Բացի այդ, Թրամփին պարտավորեցրել են ևս 3 մլն դոլար վճարել հայցվորի դեմ զրպարտության և նրա հեղինակությանը վնաս հասցնելու համար:
19:40 08/05/2023  |  Միջազգային լրահոսՎաշինգտոնում պղծել են ուղղափառ մատուռը
22:40 04/05/2023  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ-ը վստահ չէ՝ Կրեմլի վրա ԱԹՍ-ների հարձակման հարցով, Ռուսաստանի հետ շփումների անհրաժեշտության հարցում
22:23 04/05/2023  |  ՔաղաքականԱՄՆ-ն շտապեցնում է Հայաստանին. փաստաթղթից շահելու են բոլորը՝ բացի ՀՀ-ից, միակ կորցնողը հայերն են (տեսանյութ)
12:01 04/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱՄՆ-ն հիասթափված է հայկական ավիաընկերությունների ինքնաթիռների համար օդային տարածքը փակելու Թուրքիայի որոշմամբ

Суд признал Трампа виновным в попытке изнасилования журналистки Кэрролл - СМИ 05/10/2023 09:20 | Международные новости
Суд в Нью-Йорке признал экс-президента США Дональда Трампа виновным в попытке изнасилования писательницы и журналистки Джин Кэрролл, передает РИА Новости со ссылкой на телеканал CNN.
Присяжные пришли к выводу, что экс-глава государства домогался женщины весной 1996 года, однако не совершал изнасилования, в котором та его первоначально обвинила.
Суд предписал Трампу выплатить два миллиона долларов компенсации для возмещения ущерба за домогательства в рамках урегулирования гражданского иска. В дополнение к этому его обязали выплатить еще три миллиона долларов за клевету в отношении истицы и ущерб ее репутации.
Трамп прокомментировал вердикт в социальной сети Truth Social, назвав его позором и величайшей охотой на ведьм.
"Вердикт является позором - продолжение величайшей охотой на ведьм за все время", - написал он в социальной сети Truth Social, комментируя решение суда.