Ադրբեջանական բանակի թիրախում դարձյալ Արցախի խաղաղ բնակիչներն են 04/28/2023   17:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 28-ին ժամը 12:15-ին, ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնում Նախիջևանիկի համայնքի ղեկավար Սևակ Պետրոսյանից հաղորդում է ստացվել, որ նշված գյուղի վարչական տարածքում գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, հակառակորդի մարտական դիրքերից հրաձգային տարբեր տրամաչափի զինատեսակներով կրակել են քաղաքացու ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում է Արցախի ՆԳՆ ոստիկանությունը։
Դեպքի վայր մեկնած տեղամասայի տեսուչը պարզել է, որ նույն օրը ժամը 11:05-ի սահմաններում` Ասկերան քաղաքի բնակիչ Արթուր Ռամազյանը «Բելառուս 82» մակնիշի տրակտորով, նշված տարածքում գտնվող նռան այգում, գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից` հրաձգային զինատեսակներով կրակ է արձակվել տրակտորի ուղղությամբ։
Վերջինս գյուղատնտեսական աշխատանքները դադարեցրել է։ Հաղորդումը փոխանցվել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմին։
16:41 28/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԼաչինի միջանցքը փակ պահող ադրբեջանցիները ժամանակավորապես դադարեցնում են ակցիան, քանի որ ադրբեջանական անցակետն արդեն տեղադրված է
11:53 28/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՎիճակը ծանր է․ եթե բնակիչներից մեկը հանկարծ վատանա, ոչ Ստեփանակերտ կկարողանանք հասցնել, ոչ էլ՝ Գորիս․ դեպի երկու կողմն էլ ադրբեջանցիները փակել են ճանապարհը․ Մեծ Շենի համայնքապետ
10:26 28/04/2023  |  ՔաղաքականԱրցախում զբաղված քաղաքացիների համար շրջիկ մեքենաներով իրականացնում են կտրոններով ապրանքների վաճառք. պետնախարար
16:32 27/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՏիգրան Պետրոսյանը նշանակվել է ԱՀ Նախագահին կից հակաճգնաժամային խորհրդի նախագահ

Азербайджанские ВС вновь открыли огонь по мирным жителям в Арцахе 04/28/2023   17:23  |  Лента новостей
Азербайджанские ВС вновь открыли огонь по мирному жителю Арцаха, работавшему в гранатовом саду. Об этом сообщает пресс-служба МВД Республики Арцах.
"28 апреля в 12:15 в Аскеранское районный отдел поступило сообщение главы общины Нахичеваник Севака Петросяна о том, что при проведении сельскохозяйственных работ на административной территории упомянутого села с боевых позиций противника из стрелкового оружия разного калибра был открыт огонь по мирному жителю", - говорится в сообщении.
Выехавший на место участковый инспектор выяснил, что в тот же день около 11:05 житель города Аскерана Артур Рамазян на тракторе "Беларусь" проводил сельскохозяйственные работы в гранатовом саду, расположенном на указанной территории. В это время с прилегающих азербайджанских боевых позиций по трактору был открыт огонь из стрелкового оружия.
Сельскохозяйственные работы были остановлены. Информация передана российскому миротворческому контингенту.
16:56 28/04/2023  |  Лента новостейПерекрывавшие дорогу жизни азербайджанские фейковые активисты временно прекращают "акцию" после незаконной установки КПП в Лачинском коридоре