Արցախում զբաղված քաղաքացիների համար շրջիկ մեքենաներով իրականացնում են կտրոններով ապրանքների վաճառք. պետնախարար 04/28/2023   10:26  |  Քաղաքական
Արդեն երրորդ օրն է Արցախում կտրոնային համակարգով նախատեսված ապրանքների զգալի մասը ձեռք է բերվում և մանրածախ վաճառքի կետերին իրացվում է պետության կողմից և կազմակերպմամբ: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ԱՀ պետնախարար Գուրգեն Ներսիսյանը։
«Այդ ոլորտում ձևավորված մոտեցումների վերանայման արդյունքները արդեն դրական են գնահատվում մեր քաղաքացիների կողմից, բնակչությանը իրացվում է բարձր որակի ապրանք՝ ողջամիտ գներով:
Հաշվի առնելով, որ պետական և մասնավոր հատվածում ներգրավված մեր քաղաքացիները աշխատանքային զբաղվածության պատճառով մեծ դժվարությամբ էին կարողանում օգտվել կտրոնային համակարգով նախատեսված ապրանքներից, երեկվանից հիշյալ անձանց անհրաժեշտ մթերքներն իրացվում են աշխատավայրերում՝ շրջիկ մեքենաների միջոցով կամ դրանց մոտ գտնվող խանութներում, այս գործընթացը կրելու է շարունակական բնույթ»,-գրել է Գուրգեն Ներսիսյանը։
16:32 27/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՏիգրան Պետրոսյանը նշանակվել է ԱՀ Նախագահին կից հակաճգնաժամային խորհրդի նախագահ
15:36 27/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի խորհրդարանն ԱՀ վերաքննիչ և ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանների դատավորներ է նշանակել
10:55 27/04/2023  |  ՔաղաքականԱրցախի ԱԺ պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի լիազորությունները դադարեցված են

Госминистр Арцаха сообщил, что населению поставляются товары высокого качества и по разумным ценам 04/28/2023 10:42 | Лента новостей
Уже третий день, как большая часть предусмотренных по талонной системе товаров приобретается и реализуется в торговых точках со стороны и при организации государств. Об этом сообщил государственный министр Республики Арцах Гурген Нерсисян.По его словам, результаты пересмотра сформированных в этой сфере подходов уже удостоились положительного отклика со стороны наших граждан, населению поставляются товары высокого качества по разумным ценам.
"С учетом того, что вовлеченные в государственный и частный сектор наши граждане по причине занятости с большим трудом могли воспользоваться предоставляемыми по талонам товарами, необходимая продукция для упомянутых лиц со вчерашнего дня реализуется на рабочих местах – посредством мобильных транспортных средств или через находящиеся близлежащие магазины, процесс продолжится", - написал Гурген Нерсисян на своей странице в Facebook.