Վարչապետը և Էյր Արաբիա ընկերության տնօրենը քննարկել են համագործակցության զարգացման հեռանկարները 04/27/2023   16:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է Էյր Արաբիա ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Ադել Ալ Ալիին:
Վարչապետը կարևորել է ՀՀ կառավարության և Էյր Արաբիա ընկերության միջև՝ քաղաքացիական ավիացիայի բնագավառում ծավալված գործընկերությունը, որի շրջանակում ստեղծվել և արդյունավետ գործում է Ֆլայ Արնա ավիաընկերությունը: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Հայաստանի կառավարությունը հետաքրքրված է փոխշահավետ գործակցության հետագա խորացմամբ:
Էյր Արաբիա ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրենը, գոհունակություն հայտնելով Հայաստանի հետ համագործակցության կապակցությամբ, նշել է, որ այն զարգանալու մեծ ներուժ ունի: Նա Էյր Արաբիա ընկերության պատրաստակամությունն է հայտնել՝ շարունակելու և ընդլայնելու համատեղ ծրագրերը:
Կողմերը քննարկել են Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի (ԱՆԻՖ) և Էյր Արաբիա խմբի համատեղ ձեռնարկություն հանդիսացող՝ Ֆլայ Արնա ավիաընկերության զարգացման հեռանկարները: Քաղաքացիական ավիացիայի հզորացման և զբոսաշրջային հոսքերի ավելացման համատեքստում անդրադարձ է եղել ուղևորափոխադրումների ծավալի ավելացմանը, սպասարկման որակի շարունակական բարելավմանը, չվերթների աշխարհագրության ընդլայնմանը վերաբերող և այլ հարցերի:
15:41 27/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունել է Ֆրանսահայերի խորհրդի նախագահին
12:41 27/04/2023  |  ՄեկնաբանությունԿառավարության նիստի ընթացքում Փաշինյանն այսօր ասել է, «որ 2020թ-ի նոյեմբերի 9-ից ի վեր եռակողմ հայտարարության բոլոր կետերը խախտվել են. ստում է.քաղաքագետ
12:09 27/04/2023  |  ՔաղաքականԽառնեցի ստեղ՝ միլիարդների մասին չէր խոսքը, ցավոք մի մարդու Փաշինյանը շփոթվեց ու սկսեց ծիծաղել
11:59 27/04/2023  |  Քաղաքական10 մլրդ դոլար պարտքը՝ մեր ՀՆԱ-ի համեմատ, թեթև պարտքային բեռ է․ Փաշինյանը՝ ֆինանսների նախարարին

Премьер Армении и директор компании “Air Arabia” обсудили перспективы развития сотрудничества 04/27/2023   17:47  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял сегодня главного исполнительного директора компании “Air Arabia” Аделя аль-Али. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства РА.
Премьер-министр подчеркнул важность партнерства между правительством Армении и компанией “Air Arabia” в сфере гражданской авиации, в рамках которого создана и эффективно работает авиакомпания “Fly Arna”. Никол Пашинян отметил, что правительство Армении заинтересовано в дальнейшем углублении взаимовыгодного сотрудничества.
Главный исполнительный директор “Air Arabia”, выразив удовлетворение сотрудничеством с Арменией, отметил, что оно имеет большой потенциал для развития. Адель аль-Али выразил готовность “Air Arabia” продолжать и расширять совместные программы.
Стороны обсудили перспективы развития авиакомпании “Fly Arna”, совместного предприятия Фонда государственных интересов Армении (ANIF) и группы компаний “Air Arabia”. В контексте усиления гражданской авиации и увеличения турпотоков были затронуты вопросы увеличения объемов пассажирских перевозок, постоянного улучшения качества обслуживания, расширения географии полетов и другие вопросы.
11:33 26/04/2023  |  Лента новостейСамолет совершил успешную посадку в аэропорту Капана(ВИДЕО)
10:18 26/04/2023  |  Лента новостейИспытательный рейс Ереван-Капан-Ереван запланирован на сегодня
10:02 31/03/2023  |  Информационная платформаАвиакомпания Red Wings запускает прямые рейсы из Уфы в Ереван
13:13 29/03/2023  |  Информационная платформаКазахстанский лоукостер Fly Arystan начнет летать между Ереваном и Актау
10:23 22/03/2023  |  Информационная платформаАвиакомпания Армения» будет переименована в «AIR DILIJANS»
11:37 16/03/2023  |  Лента новостейАвиакомпания Red Wings летать из Уфы в Ереван и обратно с 1 апреля
12:11 15/03/2023  |  Лента новостейRed Wings начнет летать из Уфы в Ереван
18:04 28/02/2023  |  Лента новостейПассажиропоток аэропортов Армении вырос на 54%
13:56 17/02/2023  |  Информационная платформаАвиакомпания Eurowings запустит рейсы из Дюссельдорфа в Ереван и обратно