Համոզված եմ, որ Սիրիան բավարար ուժ և տոկունություն ունի. Փաշինյանը շնորհավորել է Բաշար Ասադին 04/17/2023   10:58  |  Քաղաքական
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սիրիայի Արաբական Հանրապետության նախագահ Բաշար Ալ-Ասադին՝ ազգային տոնի առթիվ: «Փաստինֆո»-ի տեղեկացմամբ՝ այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Ուղերձում նշված է.
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և Սիրիայի բարեկամ ժողովրդին Սիրիայի Արաբական Հանրապետության ազգային տոնի կապակցությամբ:
Դարերի խորքից եկող և պատմական փորձություններով ամրացած հայ սիրիական բարեկամությունն այն հենքն է, որի վրա շարունակում են զարգանալ երկու երկրների եղբայրական հարաբերությունները:
Համոզված եմ, որ Սիրիան բավարար ուժ և տոկունություն ունի՝ հաղթահարելու ավերիչ երկրաշարժի հետևանքները և երկրի առջև ծառացած այլ մարտահրավերներ:
Ցանկանում եմ հաստատել մեր պատրաստակամությունը Սիրիայի համար այս դժվարին ժամանակաշրջանում նպաստելու և աջակցելու Սիրիայի վերականգնման գործընթացներին:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Սիրիայի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն»:
23:24 24/03/2023  |  Միջազգային լրահոսՀալեպի նահանգում սիրիացի զինվորականները հետ են մղել ահաբեկիչների հարձակումը
14:22 19/03/2023  |  Միջազգային լրահոսԱսադը ժամանել է ԱՄԷ
23:31 15/03/2023  |  Միջազգային լրահոսԱսադը Պուտինին շնորհակալություն է հայտնել Սիրիայում ահաբեկչության դեմ պայքարում օգնության համար
21:56 28/02/2023  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանը կոչ Է արել Իսրայելին դադարեցնել Սիրիայի դեմ զինված սադրանքները

Пашинян поздравил Асада и подтвердил готовность внести вклад в восстановление Сирии 04/17/2023 11:15 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Сирийской Арабской Республики Башару Асаду в связи с Национальным праздником САР. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства. В послании говорится:
Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Сирии с Национальным праздником Сирийской Арабской Республики.
Исходящая из глубины веков и закрепленная в исторических испытаниях армяно-сирийская дружба является той опорой, на основе которой продолжают развиваться братские отношения двух стран.
Убежден, что у Сирии достаточно сил и стойкости, чтобы преодолеть последствия разрушительного землетрясения и другие вызовы, стоящие перед страной.
Хочу подтвердить нашу готовность внести свой вклад и поддержать процесс восстановления Сирии в этот сложный для страны период.
Желаю Вам крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Сирии - прочного мира и процветания”.