Վարդենիկ գյուղի տներից մեկում հայտնաբերվել են ամուսինների դիեր 04/06/2023   13:32  |  Քրեական խրոնիկոն
shamshyan.com-ի հաղորդմամբ՝ այսօր՝ ապրիլի 6-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Ժամը 10։30-ի սահմաններում քաղաքացու կողմից ահազանգ է ստացվել ՀՀ ներքին գործերի նախարարության Ոստիկանության Մարտունու բաժին, ով հայտնել է որ Վարդենիկ գյուղի 17 փողոցի տներից մեկում դիեր կան։
Ոստիկաններն ու քննիչները նշված փողոցի թիվ 17 տան լոգարանում հայտնաբերել են նույն տան բնակիչներ Ավետիք Հ․-ի և Անահիտ Հ․-ի դիերը։ Դատաբժշկի նախնական եզրակացության համաձայն՝ արտաքին զննությամբ դիերի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել։ Քննիչի որոշմամբ՝ նշանակվել են մի շարք փորձաքննություններ, այդ թվում՝ դիակի դատաբժշկական։
Գ․ Շամշյանի տեղեկություններով՝ մահացաները ամուսիններ են, և մահվան պատճառը լոգարանում առաջացած շմոլ գազն է։ Իսկ նրանց հայտնաբերել է ազգականը։ Մինչ դեպքի վայրում աշխատում էին քննչական խումբն ու դատական բժշիկը, Ոստիկանության Մարտունու բաժնի ծառայողները պարզել են մահացածների ինքնությունը։ Նրանք են՝ նույն տան բնակիչներ 86-ամյա Ավետիք Հ․-ն և 67-ամյա Անահիտ Փ-ն։
15:17 10/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄեկ շաբաթում շմոլ գազից թունավորմամբ 14 մարդ է տեղափոխվել Մուրացանի հիվանդանոց, որից 10-ը երեխաներ են
19:42 20/03/2022  |  Արտակարգ պատահարներՍտեփանակերտում շմոլ գազի թունավորման դեպք է գրանցվել. 3 անձ հոսպիտալացվել է
20:55 20/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՇմոլ գազից թունավորված երեխաները դուրս են գրվել հիվանդանոցից
23:32 25/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում կտրուկ աճել են շմոլ գազով թունավորվելու դեպքերը․ ԱՀ ՆԳՆ
16:12 22/03/2021  |  Արտակարգ պատահարներՇմոլ գազից թունավորման դեպք Ստեփանակերտում. հոսպիտալացվել է 5 մարդ

Семейную пару нашли мертвой в одном из домов в селе Варденик 04/06/2023   14:07  |  Криминальная хроника
Трагический инцидент произошел сегодня в Гегаркуникской области Армении, сообщает сайт shamshyan.com.
Как передает издание, около 10:30 в мартунинский отдел полиции МВД Армении позвонил гражданин, который сообщил, что в одном из домов в селе Варденик обнаружены тела людей.
Прибывшие на место полицейские и следователи обнаружили в ванной дома тела жильцов того же дома. Согласно предварительному заключению судмедэксперта, при внешнем осмотре следов насилия на теле не обнаружено. По решению следователя назначен ряд экспертиз.
По сведениям Г. Шамшяна, покойные – супруги, причиной смерти стал угарный газ в ванной. Их обнаружил родственник. Полицейские установили личности умерших. Ими оказались жильцы того же дома – 86-летний Аветик Г. и 67-летняя Анаит П.
09:38 12/01/2023  |  Чрезвычайное просшествиеНеизвестный швырнул самодельную гранату в здание полиции в Варденисе - shamshyan.com
13:31 05/01/2023  |  Криминальная хроника17-летняя девушка скончалась в больнице Мартуни; инициировано уголовное производство - shamshyan