Փաստաբան Լևոն Գևորգյանը ձերբակալվել է 03/22/2023   14:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հիշեցնենք, որ փաստաբան Լևոն Գևորգյանին բերման էին ենթարկել՝ պարեկին իբրև կաշառք առաջարկելու կասկածանքով։ ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանությունից ավելի վաղ հայտնել էին, որ մարտի 22-ին ժամը 01.25-ին ՀՀ ոստիկանության պարեկային ծառայության ծառայողները Հրազդանի կիրճում ստուգում կատարելու նպատակով կանգնեցրել են «Տոյոտա» մակնիշի աավտոմեքենա, որի վարորդը իր մոտ չի ունեցել վարորդական իրավունքի վկայական, ինչի համար ուղևորը 40.000 դրամ է առաջարկել պարեկային ծառայողներին:
«Ուղևորը կաշառք տալու հիմնավոր կասկածանքով ձերբակալել, բերվել է ոստիկանության Դավթաշենի բաժանմունք և կազմված փաստաթղթերի հետ ներկայացվել է նախաքննական մարմին»,- հայտնել էին ոստիկանությունից։ Դեպքի առթիվ ՔԿ-ում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 436-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ կաշառք տալու հատկանիշներով, որը քննչական ենթակայությամբ փոխանցվել է ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեին։

Задержан адвокат Левон Геворкян 03/22/2023   15:25  |  Лента новостей
Напомним, адвокат Левон Геворкян был подвергнут приводу по подозрению в предложении взятки сотрудникам патрульной службы. В полиции МВД Армении ранее сообщили, что  22 марта в 01:25 сотрудники патрульной службы полиции РА для проверки остановили в Разданском ущелье автомобиль марки "Тойота", водитель которого  при себе не имел водительского удостоверения, из-за чего пассажир предложил сотрудникам патрульным 40 000 драмов.
"Пассажир по обоснованному подозрению в даче взятки был задержан, доставлен в давташенское отделение полиции и передан следственному органу вместе с составленным документом", - отметили в полиции. Ведется  расследование, добавили в ведомстве.
Уголовное производство по признакам части 1 статьи 436 УК РА(дача взятки) изначально было инициировано в Следственном комитете РА, однако, как сообщили в беседе с корреспондентом "ФактИнфо" в СК, дело по подследственности было передано в ведение Антикоррупционного комитета.