Մարզպետը ՌԴ դեսպանին ներկայացրել է 2022 թվականի սեպտեմբերի 13-14-ին Ադրբեջանի կողմից Գեղարքունիքի մարզի սահմանամերձ բնակավայրերի դեմ սանձազերծած ագրեսիայի հետևանքները 03/10/2023   13:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գեղարքունիքի մարզպետարանում մարզպետ Կարեն Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին, ով աշխատանքային այցով ժամանել է մարզ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են 2022 թվականի օգոստոսի 8-ին ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի և Ռուսաստանի Դաշնության Օմսկի նահանգի միջև ստորագրված համագործակցության ճանապարհային քարտեզը, որը հնարավորություն է տալիս երկու մարզերի համագործակցությունը ծավալել տնտեսության, կրթության, մշակույթի, առողջապահության, բնապահպանության, զբոսաշրջության և կենսական նշանակության այլ ոլորտներում, ինչն էլ կնպաստի տնտեսական հարաբերությունների ընդլայնմանը:
Մարզպետը ՌԴ դեսպանին ներկայացրել է 2022 թվականի սեպտեմբերի 13-14-ին Ադրբեջանի կողմից Գեղարքունիքի մարզի սահմանամերձ բնակավայրերի դեմ սանձազերծած ագրեսիայի հետևանքները, այդ բնակավայրերում ստեղծված իրավիճակը և դրանց հաղթահարման նպատակով ձեռնարկվող քայլերը։
14:59 20/02/2023  |  ՔաղաքականՍերգեյ Կոպիրկինը Շիրակի մարզպետի հյուրն էր
10:20 03/11/2022  |  ՄամուլԿոպիրկինից դժգոհ են․ «Փաստ»
16:32 29/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայկական կողմը դեռևս բացատրություն չի տվել Զատուլինի և Սիմոնյանի հարցով. Կոպիրկին․Sputnik Արմենիա
14:43 05/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀԱՊԿ-ի գործողությունները ցույց կտան դրա ներկայությունն ու դերը տարածաշրջանում.ՌԴ դեսպան
10:08 30/09/2022  |  ՄամուլՌԴ դեսպանն արձագանքում է Փաշինյանի՝ զենք ձեռք բերելու խնդիրների մասին հայտարարությանը. «Ժողովուրդ»

Губернатор Гегаркуника представил послу РФ последствия сентябрьской агрессии Азербайджана против Армении 03/10/2023   13:29  |  Лента новостей
Губернатор  Гегаркуника Карен Саргсян принял посла России в Армении Сергея Копыркина, прибывшего в область с рабочим визитом. Об этом сообщил губернатор Гегаркуника Карен Саркисян на своей странице в Facebook. Встреча прошла 10 марта в администрации Гегаркуникской области Армении.
В ходе встречи стороны обсудили подписанную 8 августа 2022 года между Гегаркуникской областью РА и Омской областью Российской Федерации дорожную карту сотрудничества, которая позволяет двум регионам развернуть сотрудничество в сферах экономики, образования, культуры, здравоохранения, охраны окружающей среды, туризма и др., которые будут способствовать расширению экономических связей.
Губернатор представил послу РФ  последствия развязанной Азербайджаном агрессии против приграничных населенных пунктов Гегаркуникской области 13-14 сентября 2022 года, ситуацию в этих населенных пунктах и предпринятые шаги по их преодолению.
13:18 02/03/2023  |  Лента новостейРосатом подписал новые контракты на поставку медицинских изотопов в Армению