Ձեր ներկայությամբ արդեն ցանկացած միջավայր դուք դարձնում եք առավել հանդուրժող, կառուցողական ու ստեղծարար. նախագահի մարտիության ուղերձը 03/08/2023   10:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի շնորհավորական ուղերձը Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ.
Սրտանց շնորհավորում եմ ձեզ Կանանց միջազգային օրվա՝ մարտի 8-ի առթիվ:
Այս տոնը մեր հանրությունը նշում է յուրօրինակ ջերմությամբ և գնահատանքով, ինչը վկայում է ձեր անգնահատելի դերի ու ներդրման մասին և ձեր հայրերի, ամուսինների, եղբայրների ու որդիների անսահման սիրո դրսևորումն է:
Մաղթում եմ ձեզ անսպառ ընտանեկան երջանկություն և չխամրող գեղեցկություն:
Կանանց միջազգային օրը բոլորիս համար առիթ է, որպեսզի մենք հաստատենք մեր պատրաստակամությունը՝ կերտել հավասար իրավունքների և հնարավորությունների հասարակություն:
Այս ճանապարհին մեր երկրում դեռ շատ անելիքներ կան և մեր խնդիրն է ստեղծել այնպիսի միջավայր, որտեղ կդրսևորվեն ձեր բոլոր կարողություններն ու գիտելիքները:
Ի սրտե ցանկանում ու մաղթում եմ ձեզ առավել ակտիվ մասնակցություն ունենալ մեր երկրի հասարակական քաղաքական ու մշակութային կյանքի անցուդարձերում, որովհետև ձեր ներկայությամբ արդեն ցանկացած միջավայր դուք դարձնում եք առավել հանդուրժող, կառուցողական ու ստեղծարար:
Սիրելի մայրեր, քույրեր և դուստրեր,
գարնանային այս գեղեցիկ տոնի առթիվ կրկին շնորհավորում եմ ձեզ և մաղթում քաջառողջություն, անձնական երջանկություն ու անսահման սեր, հաջողություններ ձեր բոլոր ձեռնարկումներում:
10:14 27/02/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր ժողովուրդը երբեք չի ձգտել պատերազմի, այլ փորձել է խաղաղ ապրել ու արարել իր տանը. նախագահի ուղերձը՝ սումգայիթյան ողբերգության 35-րդ տարելիցի կապակցությամբ
16:38 29/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԵգիպտոսի նախագահը հայտարարել է, որ հայ-ադրբեջանական հակամարտության հարցում ունեն չեզոք դիրքորոշում
12:23 29/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԵգիպտոսը խաղաղության, հարևանների հետ խաղաղ ապրելու գաղափարախոսության կողմնակից է․ Խաչատուրյան

Президент Армении поздравил соотечественниц с 8 марта и призвал их активнее участвовать в общественно-политической жизни 03/08/2023 11:03 | Лента новостей
Президент Армении направил поздравительное послание по случаю отмечаемого 8 марта Международного Женского дня.
"Этот праздник наша общественность отмечает с особой теплотой и признательностью, что свидетельствует о вашей неоценимой роли и вкладе и является проявлением безграничной любви ваших отцов, мужей, братьев и сыновей", - подчеркнул он.
Хачатурян отметил, что Международный женский день - повод подтвердить нашу готовность к построению общества равных прав и возможностей.
"На этом пути нашей стране еще многое предстоит сделать. И наша задача - создать такую среду, в которой проявятся все ваши способности и знания", - заявил президент Армении.
Хачатурян пожелал армянским женщинам более активного участия в общественно-политической и культурной жизни страны.
"Поскольку Ваше присутствие создает более толерантную, конструктивную и творческую атмосферу в любой среде. По случаю этого красивого весеннего праздника желаю Вам здоровья, личного счастью, безграничной любви и успехов во всех начинаниях", - говорится в послании.