Ադրբեջանական դիվերսիայի հետևանքով վիրավորված ոստիկանի առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության. Արցախի ԱՆ 03/07/2023   11:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 5-ին ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խմբի հարձակման հետևանքով կրծքավանդակի հրազենային վիրավորում ստացած ՆԳՆ ոստիկանության ծառայողը շարունակում է գտնվել ԱՀ ԱՆ «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ի վերակենդանացման բաժանմունքում։
Այս պահի դրությամբ հիվանդի առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության և կյանքին վտանգ չի սպառնում։
07:34 07/03/2023  |  ՄամուլԱռաջիկայում պատրաստվում են Անդրեյ Վոլկովի հրաժարականը ․ «Հրապարակ»
21:53 06/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՆԱՏՕ-ում մտահոգություն են հայտնել երեկ Ստեփանակերտի մերձակայքում տեղի ունեցած դիվերսիայի կապակցությամբ
19:17 06/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի զինվորականները մարտի 5-ին գնդակոծել են Լեռնային Ղարաբաղի իրավապահ մարմինների աշխատակիցների ավտոմեքենան․ ՌԴ ՊՆ-ն հաստատել է
16:02 06/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի պաշտպանության բանակը ոչնչացրել է առնվազն 7-8 ադրբեջանցի ահաբեկչի. Բաքուն անունները գաղտնի է պահում (տեսանյութ)
14:19 06/03/2023  |  Քրեական խրոնիկոնԱդրբեջանական ԶՈՒ դիվերսիոն խմբի հանցավոր գործողությունների առնչությամբ քրեական գործ է հարուցվել
12:19 06/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի դիվերսիոն ներթափանցման ժամանակ անմահացած ոստիկանների հուղարկավորությունը տեղի կունենա վաղը

В Минздраве Арцаха рассказали о состоянии полицейского, раненного в результате нападения диверсионной группы Азербайджана 03/07/2023   12:17  |  Лента новостей
Раненный  накануне вследствие  нападения диверсионной группы Азербайджана офицер МВД полиции Арцах, которого вчера прооперировали, продолжает находиться в отделении реанимации Республиканского медицинского центра. Об этом сообщает министерство здравоохранения Арцаха.
"В данный момент состояние пациента оценивается как средней тяжести, его жизнь вне опасности", - говорится в сообщении.
Утром 5 марта диверсионная группа вооруженных сил Азербайджана в районе под названием "Хайпалу" открыла огонь по дежурной машине паспортно-визового управления полиции Республики Арцах. В результате нападения азербайджанских диверсантов были убиты трое сотрудников полиции Арцаха: подполковник Бабаян Армен Майорович, майор Даниелян Давид Валериевич, лейтенант Гаспарян Арарат Тельманович. Еще один сотрудник полиции Арцаха - лейтенант Овсепян Давид Ашотович получил огнестрельное ранение в грудь.