Վարչապետի աշխատակազմին տեղափոխող ավտոբուսի վթարի հետևանքով տուժել է 14 քաղաքացի․ 3-ի վիճակը ծանր է 03/07/2023   12:31  |  Արտակարգ պատահարներ
Մարտի 7-ին տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով տուժել է 14 քաղաքացի, որոնք ստացել են տարբեր վնասվածքներ և տեղափոխվել մայրաքաղաքի տարբեր բժշկական կենտրոններ:Այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից։
Նրանցից 1-ը հետազոտվել և դուրս է գրվել: Ներկա պահին 13-ը ստանում են անհրաժեշտ բժշկական օգնություն:
Տուժածներից 3-ի առողջական վիճակը գնահատվում է ծանր, գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում, 9-ը` միջին ծանրության, 1-ը` բավարար:
21:59 01/03/2023  |  Արտակարգ պատահարներКамАЗ-ը բախվել է վրացական համարանիշներով կայանված Toyota Camry-ին, ապա կոտրել գազատար խողովակներն ու հենասյուները․ կա վիրավոր

В Минздраве Армении рассказали о состоянии пострадавших в ДТП с участием правительственного автобуса в Ереване тяжелое 03/07/2023   13:00  |  Чрезвычайное просшествие
Министерство здравоохранения Армении рассказало о состоянии пострадавших в крупном ДТП, произошедшем сегодня утром в Ереване. Ранее сообщалось, что в ДТП попал автобус, перевозивший сотрудников аппарата правительства Армении.
В Минздраве сообщили, что в результате аварии 14 человек с травмами разной степени тяжести были доставлены в различные клиники Еревана.
Один из них прошел обследование и выписался. На данный момент необходимая медпомощь оказывается 13 пострадавшим. Трое из них в тяжелом состоянии. Они находятся в реанимации. Состояние 9 оценивается как средней тяжести, одного – как удовлетворительное.