Ադրբեջանական դիվերսիայի հետեւանքով վիրավորված ոստիկանը վիրահատվել է, վիճակը կայուն ծանր է 03/05/2023   15:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր առավոտյան՝ ժամը 10։00-ի սահմաններում արձանագրված՝ ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խմբի հարձակման հետևանքով ՆԳՆ ոստիկանության 1 ծառայող կրծքավանդակի հրազենային վիրավորումով տեղափոխվել է ԱՀ Առողջապահության նախարարության « Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ։ Այս մասին հայտնում է Արցախի առողջապահության նախարարությունը:
Վիրավորին վիրահատել են, այժմ գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում՝ բժիշկների հսկողության տակ, վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր։
Հավելենք նաև, որ ԱՀ Առողջապահության նախարարության ենթակայության տակ գործող բոլոր բուժհաստատությունները ապահոված են անհրաժեշտ դեղամիջոցներով և արյան պաշարի խնդիր չկա։
14:27 05/03/2023  |  ՄեկնաբանությունՇուշիի հարակից հատվածում մի քանի ժամ, տարբեր ինտենսիվությամբ մարտեր են, նռնականետեր և ականանետեր են կիրառվել. Աբրահամյան
13:32 05/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԹշնամու դիվերսիոն խմբի հարձակման հետևանքով Արցախում զոհվել է ոստիկանության 3 ծառայող

Раненный в результате азербайджанской диверсии сотрудник полиции Арцаха прооперирован 03/05/2023   16:11  |  Лента новостей
Сотрудник полиции Арцаха, раненный в результате нападения диверсионной группы ВС Азербайджана, прооперирован и сейчас находится в реанимации под присмотром врачей. Его состояние оценивается как стабильно тяжелое. Об этом сообщает министерство здравоохранения Арцаха.
Ранее сообщалось, что сегодня утром около 10:00 вследствие атаки диверсионной группы ВС Азербайджана один сотрудник полиции МВД Арцаха лейтенант Давид Овсепян получил огнестрельное ранение в грудь. Он был доставлен в Республиканский медцентр Минздрава Арцаха.
В ведомстве также добавили, что все действующие при Минздраве медучреждения обеспечены необходимыми медикаментами, проблем с запасами крови нет.