ԵԽԽՎ համազեկուցողները կայցելեն Հայաստան 02/16/2023   11:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի կողմից  պարտավորությունների մոնիտորինգի գծով ԵԽԽՎ համազեկուցողներ Կիմմո Կիլյունենը (Ֆինլանդիա, SOC) և Բորիանա Աբերգը (Շվեդիա, EPP/CD) փաստահավաք այց կկատարեն երկիր 2023 թվականի փետրվարի 17-ից 20-ը։ Այս մասին տեղեկացանք ԵԽԽՎ-ի  պաշտոնական կայք էջից։
Համազեկուցողները բարձր մակարդակի հանդիպումներ կունենան Հայաստանի իշխանությունների և քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ։
15:43 27/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԵԽԽՎ-ն Բաքվին կոչ է անում ազատել հայ գերիներին և բացել Լաչինի միջանցքը
21:20 26/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՁեր դեմքերի արտահայտությունը խոսում է այն մասին, որ կանխատեսում եք, որ հայերն այժմ կխոսեն ադրբեջանական ագրեսիայի, գերիների, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության մասին․ Մամիջանյանի ելույթը ԵԽԽՎ նիստում
17:39 26/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵվրոպական մայրաքաղաքներից ոչ այնքան հեռու Հայաստանում եւ Լեռնային Ղարաբաղում հայ ժողովուրդը ենթարկվում է ագրեսիայի, տեղահանման եւ էթնիկ զտումների. Լիլիթ Գալստյանը ելույթ է ունեցել ԵԱՀԿ ԽՎ-ում
16:59 26/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանն անկեղծորեն չի կիսում մեր խաղաղության օրակարգը. Էդուարդ Աղաջանյանը ելույթ է ունեցել ԵԱՀԿ ԽՎ-ում

Содокладчики ПАСЕ посетят Армению 02/16/2023   11:24  |  Лента новостей
Содокладчики Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) Киммо Кильюнен (Финляндия) и Бориана Оберг (Швеция) 17 февраля прибудут в Армению, сообщается на сайте ПАСЕ. Отмечается, что визит продлится до 20 февраля.
Содокладчики ПАСЕ проведут в Ереване встречи на высшем уровне с представителями власти и гражданского общества Армении.
18:04 23/06/2022  |  Лента новостейДепутат парламента Армении обратила внимание ПАСЕ на последствия агрессии Азербайджана против Арцаха
17:19 22/06/2022  |  Лента новостейМеждународный суд заявил, что в Азербайджане должностные лица и общественные структуры разжигают и пропагандируют ненависть к армянам –Казарян