Լարված վիճակ՝ ՊՆ նախկին շենքի մոտ․ բնակիչներին քաշքշելով հանում են շենքից 02/16/2023   10:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևան-Աշտարակ մայրուղու վրա գտնվող Պաշտպանության նախարարության նախկին շենքի մոտ ոստիկանական մեծաթիվ ուժեր են կուտակվել առավոտից։ Բերետավորները շենքի բնակիչներին՝ այդ թվում մանկահասակ երեխաներին, քաշքշելով դուրս են հանում շենքից։
Լրագրողներին թույլ չեն տալիս շենքի ներսում նկարահանումներ անել։ Բնակիչների խոսքով՝ լրագրողներին ներս չթողնելու պատճառն այն է, որ տեսախցիկները չֆիքսեն, թե ինչպես են ոստիկանները բնակիչներին քաշքշելով հանում։
Բնակիչները հրաժարվում են լքել շենքը՝ պահանջելով իրենց ապահովել բնակարանով։
Հիշեցնենք, որ կառավարության ապրիլի 15-ի որոշումով ՊՆ նախկին վարչական շենքն ամրացվել է Պետական եկամուտների կոմիտեին․ նախատեսվում է այն դարձնել արտաքին տնտեսական գործունեության (ԱՏԳ) կենտրոն։
21:35 15/02/2023  |  Միջազգային լրահոսՄադրիդում հազարավոր տաքսիներ բողոքի ակցիայի ժամանակ արգելափակել են հրապարակը
15:10 15/02/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԹուրքիայում երկրաշարժի հետևանքով զոհերի 90 տոկոսը քրդեր են.քրդական համայնքը պահանջում է օգնություն ցուցաբերել քրդերին

Крупные силы полиции стянуты к бывшему зданию Минобороны Армении 02/16/2023 11:03 | Лента новостей
Напряженная обстановка сложилась у бывшего здания министерства обороны Армении, расположенного на дороге Ереван-Аштарак. К зданию с утра были стянуты крупные силы полиции. Полицейские в беретах выселяют из здания жильцов, в том числе малолетних детей.
Журналистам не позволяют проводить съемки внутри здания. По словам жильцов, журналистов не пропускают внутрь, чтобы видеокамеры не зафиксировали, как полицейские выталкивают из здания людей.
Напомним, что по решению правительства от 15 апреля бывшее административное здание МО было закреплено за Комитетом госдоходов. Планирует превратить его в центр внешней экономической деятельности.