Ի դեմս պարոն Բելամիի՝ մենք ունենք ազնիվ ու վճռական բարեկամ Եվրոպական խորհրդարանում. Բեգլարյան 02/13/2023   11:17  |  Մեկնաբանություն
Երեկ ՀՀ-ում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցչությունում ԱՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանի և ԱՀ արտգործ նախարարի տեղակալ Ֆելիքս Խաչատրյանի հետ հանդիպել ենք Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավոր Ֆրանսուա-Քսավյե Բելամիին։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արտակ Բեգլարյանը։
«ԵԽ պատգամավորին ներկայացրել ենք Արցախի երկամսյա շրջափակման հետևանքները և ԱՀ իշխանությունների դիրքորոշումները ճգնաժամի հաղթահարման հարցում:
Ուրախ եմ արձանագրել, որ ի դեմս պարոն Բելամիի՝ մենք ունենք ազնիվ ու վճռական բարեկամ Եվրոպական խորհրդարանում, ով տարիներ շարունակ կանգնած է արցախցիների շահերի ու իրավունքների պաշտպանության առաջնագծում»,- գրել է նա։
15:55 30/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄիացե՛ք` լռությամբ դիմավորենք Ամանորը Հայրենիքի համար ամենաթանկը զոհած մարդկանց կողքին. Բեգլարյան
11:03 26/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱյսօր ժամը 19։00 նախատեսված է իրազեկման հավաք ու երթ՝ ի զորակցություն Արցախի. Արտակ Բեգլարյան
10:48 21/12/2022  |  ՄեկնաբանությունՄԱԿ-ի ԱԽ քննարկմանը գրեթե բոլոր անդամ երկրներն ընդգծել են Ադրբեջանի կողմից Արցախի շրջափակման անթույլատրելիությունը․ Բեգլարյան
16:15 14/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆրանք, որոնք Արցախն Ադրբեջանի կազմում են տեսնում, ես իրենց տեսնում եմ՝ ադրբեջանական բանտում. Բեգլարյան
11:40 09/11/2022  |  ՄեկնաբանությունԱլիևի հայտարարությունը հերթական անգամ լցված էր Հայաստանի և Արցախի դեմ ուժի կիրառման խոստովանություններով և սպառնալիքներով. Արտակ Բեգլարյանի արձագանքը
13:14 03/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ իշխանության հետ բազմաթիվ սկզբունքային տարաձայնություններ կան՝ կապված Արցախի հետ. Բեգլարյան
11:38 20/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանն այս գիշեր մեծացրել է հրադադարի խախտման տրամաչափը.Արտակ Բեգլարյան
17:58 08/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱՀ պետնախարարի և «Արարատյան Ալյանս» մտքի կենտրոնի փորձագետները քննարկել են Արցախի հիմնախնդիրները

Депутат Европарламента Беллами встретился в Ереване с представителями властей Арцаха 02/13/2023   11:56  |  Лента новостей
В постоянном представительстве Арцаха в Ереване накануне состоялась встреча омбудсмена республики Гегама Степаняна и советника госминистра Артака Бегларяна с членом Европарламента Франсуа-Ксавье Беллами (Франция), прибывшим на днях в Армению для ознакомления с ситуацией в районе Лачинского коридора.
Эта единственная дорога, связывающая Арцах с Арменией и остальным миром, с 12 декабря 2022 года перекрыта Азербайджаном.
"Мы представили депутату Европарламента последствия продолжающейся уже два месяца блокады Арцаха и позицию властей Республики Арцах в вопросе преодоления кризиса. Рад констатировать, что в лице господина Беллами у нас есть искренний и решительный друг в Европейском парламенте, который на протяжении многих лет стоит на передовой защиты интересов и прав арцахцев", - написал Артак Бегларян на своей странице в Facebook.
В субботу член Европарламента Франсуа-Ксавье Беллами побывал у въезда в Лачинский коридор.
"В нескольких километрах отсюда живут 120 тысяч мирных армян, которые отрезаны от мира и лишены всего и над которыми нависла угроза этнической чистки. Столкнувшись с этим колоссальным гуманитарным кризисом, Европа должна, наконец, действовать. Потому что мы не имеем права оставить армянский народ перед лицом новой угрозы этнических чисток, потому что речь идет и о безопасности наших стран", - написал тогда Беллами в Facebook.