Ներքին Հանդի ուղղությամբ զոհված և օրերս Ադրբեջանի կողմից փոխանցված զինծառայողի մարմինը նույնականացվել է 02/01/2023   15:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 27-ին Ադրբեջանի կողմից հայկական կողմին փոխանցված զոհված հայ զինծառայողի մարմինը նույնականացվել է. նա սեպտեմբերյան մարտերի ընթացքում զոհված Վահե Թորոսյանն է։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեց ՔԿ մամուլի քարտուղար Գոռ Աբրահամյանը։
Հիշեցնենք, որ հունվարի 27-ին Ադրբեջանը հայկական կողմին է փոխանցել 2022թ. սեպտեմբերի 13-14-ը Ներքին Հանդի ուղղությամբ զոհված հայ զինծառայողի մարմինը:
Սեպտեմբերյան մարտերից հետո անհետ կորած էին համարվում 3 զինծառայող, այս պահի դրությամբ անհետ կորած զինծառայողները երկուսն են։ Սեպտեմբերի 13-14-ի ադրբեջանական հարձակման հետեւանքով հայկական կողմի զոհերի թիվը 225 է:
Մարմինը հանել են, գրպանում Վահեի զինվորական գրքույկն էր․ Լուսագյուղի վարչական ղեկավար
16:39 31/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄարմինը հանել են, գրպանում Վահեի զինվորական գրքույկն էր․ Լուսագյուղի վարչական ղեկավար
22:00 01/01/2023  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ես հավատում եմ, որ հաջորդ մայրամուտը մեզ համար կարող է արևածագ լինել. «Ջրականի արծիվ» կապիտան Պողոսյան  (տեսանյութ)
17:38 29/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄինչեւ նոյեմբերի 28-ը հայտնաբերված հայ զինծառայողների բոլոր մարմինները նույնականացվել են
17:54 02/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊաշտոնապես հրապարակվել է սեպտեմբերյան ռազմական ագրեսիայի հետեւանքով զոհված 93 զինծառայողի անուն

Завершена идентификация останков армянского военнослужащего, переданных Азербайджаном в конце января 02/01/2023   16:23  |  Лента новостей
Идентификация останков военнослужащего ВС РА, переданного 27 января Азербайджаном армянской стороне, завершена. Личность солдата, погибшего в ходе сентябрьской агрессии Азербайджана против Армении, установлена,  это - Ваге Торосян.  Об этом "ФактИнфо" сообщил пресс-секретарь Следственного комитета Армении Гор Абрамян.
Напомним,  27 января Азербайджан передал Армении останки армянского военнослужащего, погибшего в районе Неркин Ханда 13-14 сентября 2022 года.
После сентябрьских боев пропавшими без вести числились трое военнослужащих. На данный момент пропавшими без вести считаются двое военнослужащих. В результате предпринятой Азербайджаном 13-14 сентября агрессии против Армении с армянской стороны погибли 225 человек.
13:24 01/02/2023  |  Лента новостейАзербайджан готовил более масштабную агрессию в сентябре прошлого года - замглавы МИД Армении
20:25 27/01/2023  |  Лента новостейАзербайджан передал Армении останки армянского военнослужащего, погибшего в ходе сентябрьской агрессии