Ռուբինյանը ԵԽ գլխավոր քարտուղարին կոչ է արել մեծացնել ճնշումն Ադրբեջանի վրա Լաչինի միջանցքը բացելու համար 01/25/2023   15:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանդիպեցի ԵԽ գլխավոր քարտուղարին։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը.
«Ներկայացրի Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման արդյունքում Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամը։
Համաձայնեցինք, որ ԵԽ մոնիտորինգային մարմինները պետք է անարգել մուտք ունենան ԵԽ գոտում գտնվող ցանկացած տարածք։
Կոչ արեցի մեծացնել ճնշումը Ադրբեջանի վրա՝ միջանցքն անհապաղ բացելու համար»։
17:07 08/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՌուբեն Ռուբինյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանի հետ
09:02 08/12/2022  |  ՄամուլՆախկինում դատվածություն ունեցող Հաջի-Հակոբյանն այժմ ԱԺում բարձր պաշտոն է զբաղեցնում. «Ժողովուրդ»
14:33 02/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի ժողովրդի իրավունքների ու անվտանգության հարցը պետք է լուծվի Բաքու-Ստեփանակերտ ուղիղ բանակցությունների միջոցով. Ռուբեն Ռուբինյան(տեսանյութ)
18:52 15/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՌուբեն Ռուբինյանը ԵՄ ներկայացուցիչներին մանրամասներ է ներկայացրել Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերաբերյալ

Рубинян призвал генсека Совета Европы увеличить давление на Азербайджан для немедленного открытия Лачинского коридора 01/25/2023 15:38 | Лента новостей
Вице-спикер парламента армении Рубен Рубинян встретился с генеральным секретарем Совета Европы Марией Пейчинович-Бурич. Об этом вице-спикер НС Армении сообщил на своей странице в Facebook.
Рубен Рубинян обсудил с генсеком Совета Европы гуманитарный кризис в Нагорном Карабахе, возникший в результате незаконной блокировки Лачинского коридора.
"Mы согласились с тем, что члены мониторинговой группы должны иметь беспрепятственный доступ к любой части территории в зоне Совета Европы. Я призвал увеличить давление на Азербайджан для незамедлительного открытия коридора", - написал Рубинян.