ԱՄՆ-ում մոտ 10 մարդ Է տուժել ռեստորանի մոտ տեղի ունեցած հրաձգության հետեւանքով 01/06/2023   11:47  |  Միջազգային լրահոս
Մոտ 10 մարդ է վիրավորվել հինգշաբթի երեկոյան Մայամի Գարդենս քաղաքում (Ֆլորիդայի նահանգ) հայտնի ռեստորանի մոտ տեղի ունեցած հրաձգության հետեւանքով, հայտնել է Miami Herald տեղական թերթը՝ վկայակոչելով ոստիկանությանը:
Թերթի տվյալներով՝ ոստիկանությունում հայտարարել են, որ դեռ հայտնի չէ, թե ինչն է հանգեցրել հրաձգությանը, որը տեղի է ունեցել տեղական ժամանակով ժամը 20: 00-ին: Տուժածների ճշգրիտ թիվը նույնպես պարզ չէ, սակայն, իրավապահ մարմիններում աղբյուրի տեղեկություններով, վնասվածքներ կարող էին ստանալ մինչեւ 10 մարդ:
Մայամիի Գարդենսի ոստիկանապետ Դելմա Նոել-Պրատը հայտարարել է, որ ուսումնասիրվում են հաղորդումները, որ ռեստորանից դուրս ինչ-որ տեսանյութ է նկարահանվել: «Մենք կարծում ենք, որ սա միակ միջադեպն է», - ասել է Նոել-Պրատը:
Նշվում է, որ սոցցանցերում տեղեկություններ են տարածվել, որ միջադեպը տեղի է ունեցել երաժշտական տեսահոլովակի նկարահանումների ժամանակ, իսկ մյուսների թվում, իբր, վնասվածքներ են ստացել ռեփեր Rob49-ը եւ ռեփեր French Montana-ի թիկնապահը: Ոստիկանությունը դեռ չի հաստատել այդ տեղեկությունները։
21:01 04/01/2023  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ պատվիրակությունը հունվարի կեսերին կայցելի Թայվան
19:07 03/01/2023  |  Միջազգային լրահոսԲլինքենը խնդրել է Իսրայելի ԱԳ նախարարին ուղերձ փոխանցել Լավրովին
11:56 30/12/2022  |  Արտակարգ պատահարներԿրակոցներ Երևանում․ դանակի բազմաթիվ հարվածներով հիվանդանոց է տեղափոխվել գնդապետի որդին․ դեպքի վայրում հայտնաբերվել են ատրճանակ, արնանման հետքեր
23:23 28/12/2022  |  Միջազգային լրահոսԼավրովը պատմել է Ռուսաստանի եւ ԱՄՆ-ի երկխոսության մասին
11:12 23/12/2022  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ նախագահի խորհրդականը կոչ է արել ՀՀ-ին ու Ադրբեջանին թուլացնել լարվածությունը
20:50 22/12/2022  |  Միջազգային լրահոսՍպիտակ տունը պատմել է Բայդենի եւ Զելենսկու զրույցի հիմնական թեմայի մասին
22:40 21/12/2022  |  Միջազգային լրահոսԶելենսկու ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել Վաշինգտոնի մերձակայքում գտնվող ավիաբազայում

Около десяти человек пострадали при стрельбе возле ресторана в США 01/06/2023   12:02  |  Международные новости
Порядка 10 человек были ранены в четверг вечером в результате стрельбы возле популярного ресторана в городе Майами-Гарденс (штат Флорида), сообщила местная газета Miami Herald со ссылкой на полицию.
Как передает РИА Новости со ссылкой на данные газеты, в полиции заявили, что пока неизвестно, что именно привело к стрельбе, которая произошла в 20.00 по местному времени. Точное число пострадавших также неясно, однако, по сведениям источника в правоохранительных органах, ранения могли получить до 10 человек.
Начальник полиции Майами-Гарденс, Дельма Ноэль-Пратт, заявила, что изучаются сообщения о том, что за пределами ресторана снималось некое видео. "Мы считаем, что это единичный инцидент", - сказала Ноэль-Пратт.
Отмечается, что в социальных сетях распространились сообщения, что инцидент произошел во время съемок музыкального видео, а среди прочих ранения якобы получили рэпер Rob49 и телохранитель рэпера French Montana. Полиция пока не подтвердила эти сообщения.
10:03 23/11/2022  |  Международные новостиСтрельба в магазине Wallmart в штате Виргиния: СМИ сообщают о 10 погибших
09:21 25/07/2022  |  Международные новостиСтрельба произошла в Лос-Анджелесе, есть погибшие и раненые
09:45 05/07/2022  |  Международные новостиШесть человек погибли и 24 получили ранения в результате в результате стрельбы в пригороде Чикаго
09:20 02/06/2022  |  Международные новостиПять человек погибли при стрельбе в медцентре в Оклахоме
09:09 25/05/2022  |  Международные новости18 детей и трое взрослых погибли в результате стрельбы в школе Техаса
09:55 04/04/2022  |  Международные новости6 человек погибли и 9 ранены в результате стрельбы в Калифорнии
11:42 19/07/2021Не менее двух человек погибли и несколько детей пропали в результате стрельбы и пожара в США
09:43 08/06/2021  |  Международные новостиВ Техасе женщина устроила стрельбу в салоне из-за стоимости маникюра