Ադրբեջանը «բնապահպանների» քողի ներքո փակել է Լաչինի, որպեսզի էթնիկ զտում իրականացնի Արցախում. հիմնական նպատակը սա է.ԱԽ քարտուղար 12/20/2022   11:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանը «բնապահպանների» քողի ներքո փակել է Լաչինի, որպեսզի էթնիկ զտում իրականացնի Արցախում:
Հիմնական նպատակը սա է: Այս մասին ԱԺ արտահերթ նիստում հայտարարել է ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը՝ պատասխանելով «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Ագնեսա Խամոյանի հարցին՝ ի՞նչ է պահանջում Ադրբեջանը Լաչինի միջանցքը բացելու դիմաց:
Արմեն Գրիգորյանը հայտարարեց, որ Հայաստանը շարունակում է աշխատել իր բոլոր գործընկերների հետ, որպեսզի հնարավորինս շուտ Լաչինի միջանցքը բացվի և Արցախում ապրող հայերը խուսափոն հումանիտար ճգնաժամից.
«Ես ուզում եմ նաև հաշվի առնեք, որ նոյեմբերի 9-ի հայտարարությամբ՝ Լաչինի միջանցքի անվտանգության ապահովողը հանդիսանում է ՌԴ-ն, կոչ կանեմ ընդդիմությունը նաև այս ուղղությամբ աշխատի, որպեսզի Ռուսաստանը կատարի իր պարտավորությունները և Լաչինի միջանցքում ապահովի անվտանգ երթևեկություն: Մենք ևս աշխատում ենք ՌԴ-ի հետ, որպեսզի Լաչինի միջանցքը շուտ Բացվի: Այս պրովոկացիան, որը կազմակերպել է Ադրբեջանը, պետք է զգոն պահի բոլորին»,-ասաց Գրիգորյանը:
13:38 09/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանն ու Ադրբեջանը խաղաղության պայմանագրի մի կետի շուրջ եկել են համաձայնության.ԱԽ քարտուղար
12:56 02/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱգնեսա Խամոյանը՝ Էդուարդ Աղաջանյանին.Անգամ վարչության նիստի ժամանակ եք մեկդ մյուսից քվեներ վերցնում(տեսանյութ)
14:49 24/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱյո, կլինեն պատգամավորներ, որոնք կարող են մանդատը վայր դնելու որոշում կայացնել. Խամոյան

Азербайджан перекрыл Лачинский коридор, чтобы осуществить этнические чистки в Арцахе – секретарь Совбеза Армении 12/20/2022   12:45  |  Лента новостей
Азербайджан под прикрытием "экологов" перекрыл Лачинский коридор, чтобы осуществить этнические чистки в Арцахе, в этом заключается основная цель. Об этом в парламенте заявил секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян в ответ на вопрос депутата НС от блока «Армения» Агнессы Хамоян о том,чего требует Баку для открытия Лачинского коридора.
Армен Григорян заявил, что Армения продолжает работать со всеми партнерами для скорейшей разблокировки Лачинского коридора и предотвращения гуманитарного кризиса, нависшего над армянами Арцаха.
"Я бы хотел, чтобы мы также учли, что в соответствии с заявлением от 9 ноября безопасность в Лачинском коридоре обеспечивает РФ. Я бы призвал и оппозицию работать в этом направлении, чтобы Россия выполнила свои обязательства и обеспечила безопасное движение по Лачинскому коридору. Мы тоже работаем с РФ, чтобы Лачинский коридор был разблокирован в самое ближайшее время. Эта провокация, организованная Азербайджаном, должна всех насторожить", - сказал Григорян.