Թող վեր կենա, գնա Լաչին, իրենց պետությունն է խայտառակվում.ՔՊ-ական պատգամավորը ՀՀ-ում Ռուսաստանի դեսպանին կոչ է անում գնալ Լաչին 12/14/2022   15:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վիգեն Խաչատրյանը Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանին կոչ է անում գնալ Լաչին։
«Ճիշտ չի՞ լինի, որ մենք ՌԴ-ից պահանջենք, որ կատարի իր պարտավորությունները, իրենք բան են ստորագրել, պարտավարություններ ունեն: Եթե Ռուսաստանը չի կարողանում, պիտի խնդրի մյուսներին», - ԱԺ նիստի ժամանակ հայտարարեց նա։
ՔՊ-ական պատգմավորը հայտարարեց, թե թե իր համար անհասկանալի է Ռուսաստանի լռությունը և ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի պահվածքը.

"Пусть едет в Лачин, его государство позорится": депутат от правящей фракции Армении выразил недоумение поведением посла РФ 12/14/2022   15:14  |  Лента новостей
Депутат парламента Армении от правящей фракции «Гражданский договор» Виген Хачатрян призвал посла России в Ереване отправиться в Лачин.
"Правильно было бы, если бы мы потребовали от РФ, чтобы она выполняла свои обязанности. Она подписывалась, и у нее есть обязательства. Если Россия не может выполнять свои обязательства, то мы должны обратиться с просьбой к другим", - сказал он на внеочередном заседании НС.
Депутат от ГД также добавил, что ему непонятно молчание России и поведение посла РФ в Армении Сергея Копыркина.