ԱԺ-ն քննարկում է Ադրբեջանի ագրեսիան դատապարտող նախագիծ.ուղիղ 12/02/2022   11:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի խորհրդարանի արտահերթ նիստ է գումարել: Նիստում քննարկվում է «Հայաստան» խմբակցության հեղինակած ՀՀ Ազգային ժողովի հայտարարությունը Ադրբեջանի խորհրդարանի 2022 թվականի նոյեմբերի 8-ի հայտարարության կապակցությամբ:
Իշխող «Քաղաքացիական պայամանգիր» խմբակցությունը ևս մասնակցում է նիստին: ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանն հայտնել էր, նախագծում կան կետեր, որոնց հետ իրենք համաձայն չեն, ուստի որոշ փոփոխություններ են առաջարկել նախագծում:
14:38 29/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԿայացել է ՀԱՊԿ ԽՎ քաղաքական հարցերի եւ միջազգային համագործակցության մշտական հանձնաժողովի արտահերթ առցանց նիստը
09:21 29/11/2022  |  ՄամուլԱյս տարեվերջն էլ արտահերթերով «հարուստ» կլինի. «Փաստ»
18:54 25/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԽորհրդարանի դերը կլիմայի փոփոխության դեմ պայքարում. համաժողով Երեւանում
11:50 25/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ-ն արտահերթ նիստով կքննարկի ՀՀ ԱԺ հայտարարության նախագիծը՝ Ադրբեջանի խորհրդարանի՝ նոյեմբերի 8-ի հայտարարության կապակցությամբ
12:14 24/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱնդրանիկ Քոչարյանն ԱԱԾ–ին հորդորում է ուսումնասիրել Վիգեն Սարգսյանի բնակարանի վաճառքի գործարքը
12:04 24/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱռաջարկվում է բարձրացնել ԱԱԾ մարմիններում ծառայության սահմանային տարիքային շեմը

Парламент Армении обсуждает проект заявления об осуждении агрессии Азербайджана(прямая трансляция) 12/02/2022   11:13  |  Лента новостей
Национальное Собрание Армении созвал внеочередное заседание, на котором будет обсуждаться подготовленное фракцией "Армения" заявление НС РА в связи с заявления парламента Азербайджана от 8 ноября 2022 года.
Правящая фракция "Гражданский договор" также участвует в заседании. Председатель постоянной комиссии Нс по внешним связям Эдуард Агаджанян сообщил, что в проект есть пункты, с которыми они не согласны, поэтому они предложили внести в него ряд изменений.
18:10 01/12/2022  |  Лента новостейГлава МИД Армении обсудил с коллегой из Швейцарии вопросы региональной и международной повестки дня