Արցախի նախագահն ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել. օրակարգում` ստեղծված իրավիճակն է (տեսանյութ) 12/13/2022   01:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 12-ին հրավիրել է աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցություն։ «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը:
Օրակարգում Արցախի Հանրապետության դեմ ադրբեջանական հերթական սադրանքների հետևանքով ստեղծված իրավիճակը և դրա հանգուցալուծման համար ձեռնարկված և հետագա քայլերին վերաբերող հարցերն էին։
Նախագահ Հարությունյանը ընդգծել է ներքին և արտաքին բոլոր հնարավորությունների իրացման անհրաժեշտությունը՝ ԱՀ փաստացի շրջափակմանը դիմակայելու և դրա վերացմանը հասնելու նպատակով։
Բոլոր մասնակիցները միաձայն շեշտադրել են Արցախի իշխանությունների վճռականությունը պաշտպանելու Արցախի ժողովրդի կենսական շահերն ու իրավունքները: Որոշում է կայացվել առավոտյան հրավիրել Անվտանգության խորհրդի և Ազգային ժողովի նիստեր:

Президент Арцаха провел совещание по ситуации, создавшейся в результате очередных провокаций Баку 12/13/2022   09:16  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 2 декабря провел расширенное рабочее совещание.
Как сообщает пресс-служба президента, на повестке совещания были вопросы, касающиеся ситуации, создавшейся в результате очередных провокаций Азербайджана против Республики Арцах, уже предпринятыми и намеченными шагами по ее урегулированию.
Президент Арутюнян подчеркнул необходимость использования всех внутренних и внешних возможностей, чтобы противостоять фактической блокаде Республики Арцах и добиться ее ликвидации.
Все участники единогласно подчеркнули  решительность властей Арцаха в деле  защиты жизненных интересов и прав народа Арцаха. Было принято решение утром провести заседания Совета безопасности и Национального собрания.