Բանակի բարեփոխման գործընթացը սկսված է, այն ամեն ամսվա հետ նոր թափ է ստանալու.Նիկոլ Փաշինյան 11/16/2022   16:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
2023թ-ի հարկային եկամուտների մասը պլանավորում ենք 2 տրիլիոն 204 միլիարդ դրամ, որը 2018 թվականի ցուցանիշից 75.1 %-ով: 4.5 տարի անց, անցած լինելով պատերազմի և քովիդի միջով, մենք առաջարկում ենք բյուջե, որը 2018 թվականի բյուջեից ավելի է 75 տոկոսով;Այս մասին ԱԺ-ում 2023թ-ի բյուջեի նախագծի քննարկման ժամանակ հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը.
Փաշինյանն ընդգծեց, որ պաշտպանության ոլորտի ծախսերը նախատեսված են 509 միլիարդ դրամ, որի աճը 2018 թվականի նկատմամբ՝ 113%, 2022 թվականի նկատմամբ՝ 47 %:
Իր ելույթում նա նաև նշեց, որ մեկնարկում է կամավոր ատեստավորման միջոցով զինծառայողների աշխատավարձերի առնվազն կրկնապատկումը:
«Սրանով մենք անցում ենք կատարում պրոֆեսիոնալ բանակի: Այս համատեքստում պիտի ընդգծեմ այն բարեփոխումների հատուկ կարևորությունը, որ մենք իրականացնում ենք ռազմական կրթության ոլորտում՝ ընդգծելով, որ այն մեր երիտասարդները, ովքեր կընտրեն ռազմական մասնագիտությունը և ավարտելով ռազմաուսումնական հաստատությունը՝ կստանան նշանակում, այդ պահին նրանք կստանան բնակարան, որը կլինի նրանց սեփականությունը և որն ամբողջությամբ օտարելու իրավունք կստանան ծառայության պայմանագրային ժամկետն ավարտելուց հետո:
Բանակի բարեփոխման գործընթացը սկսված է, այն ամեն ամսվա հետ նոր թափ է ստանալու»,- ասաց Փաշինյանը:
14:58 16/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ
13:36 16/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը ԱԺ նիստի ժամանակ «թզբեհ է ֆռռացնում»
10:24 16/11/2022  |  ՄամուլՎարչապետի հայտարարությունը՝ անորոշ տեղում, անորոշ ժամկետներով, անորոշ մասնակիցներով հանրաքվեի մասին. Փաշինյանը խաբել է. մաս 135. «Ժողովուրդ»
10:20 16/11/2022  |  Մամուլ«Պատիվ ունեմ»-ը Նիկոլի դեմքը մոտիկից տեսնել չի ուզում. «Իրավունք»
18:01 15/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունել է ԵՄ և ԵՄ անդամ երկրների Արևելյան գործընկերության հարցերով բանագնացների պատվիրակությանը
10:06 15/11/2022  |  ՄամուլԻշխանությունները «վառված» են «Իշխանություն-2» ֆիլմից. կգնա՞ն քրեական վարույթ նախաձեռնելու ճանապարհով. «Փաստ»
10:05 15/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Էնթոնի Բլինքենի հետ
17:56 14/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ռուսաստանցի համանախագահ Իգոր Խովաևին

Процесс реформ в армии начат,он будет набирать обороты с каждым месяцем - Пашинян 11/16/2022   16:50  |  Лента новостей
Доходная часть от налоговых поступлений в 2023 году прогнозируются  на уровне  2 трлн 204 млрд драмов, что на 75,1% превышает  показатель 2018 года. Об этом заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян в ходе обсуждения проекта госбюджета на 2023 год в Национальном Собрании.
"Спустя 4,5 года, пройдя через войну и ковид, мы предлагаем бюджет, который на 75% больше бюджета 2018 года", - заявил Пашинян.
Пашинян подчеркнул, что расходы на оборону запланированы на уровне 509 млрд драмов, рост которых по сравнению с 2018 годом составил 113%, а по сравнению с 2022 годом - 47%.
В своем выступлении он также заявил о старте процесса повышения (как минимум удвоения) зарплат военнослужащих путем прохождения добровольной аттестации.
"Таким образом мы совершаем переход к профессиональной армии", - отметил он.
Пашинян подчеркнул особую важность проводимых реформ в сфере военного образования. По его словам, все те молодые люди, которые выберут военную профессию, после завершения обучения в военном учебном заведении получат квартиру. "Она будет их собственностью, а право на ее полное отчуждение они получат после завершения контракта", - сказал он.