Ադրբեջանցիներ, ուշադիր լսեք և հաշվի առեք, որ բոլոր բեռնատարները, որոնք Նախիջևանից կմտնեն Իրան, բոլոր բեռնատարների վարորդներին կգտնեք Կասպից ծովում.ռազմական փորձագետ Հաբիբ Բաբայի 11/10/2022   17:41  |  Միջազգային լրահոս
Իրանի հայտնի քաղաքագետ-միջազգային կապերի սպա, ռազմական փորձագետ Հաբիբ Բաբային հարցազրույց է տվել թալիշական OTV հեռուստաընկերությանը, որի  ընթացքում անդրադարձել է Ադրբեջանի «Մուսավաթ»  կուսակցության հայտարարությանը՝ նոյեմբերի 15-ին Ադրբեջանում Իրանի դեսպանատան դիմաց ագրեսիվ ակցիա անցկացնելու վերաբերյալ։
«Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ փորձագետը նշած կուսակցությանը համարել է կեղծ ու նշել, որ պատասխան իրանական արձագանքը չի ուշանա։
«Ադրբեջանի հյուպատոսն ու դեսպանը վտանգի տակ են լինելու…»։
«Ադրբեջանցիներ, ուշադիր լսեք և հաշվի առեք, որ բոլոր բեռնատարները, որոնք Նախիջևանից կմտնեն Իրան... բոլոր բեռնատարների վարորդներին կգտնեք Կասպից ծովում։ Պատասխանը կլինի՝ ործողությունը սկսելուց մեկ ժամ անց»:
«Քանի որ Իրանը մեծ պետություն է, ուրեմն մենք չենք սկսի. Դուք սկսեք, իսկ մենք պատասխան կտանք»,- հայտարարել է փորձագետը՝ ավելացնելով. «Զգուշացնում ենք Իրանում Բաքվի դեսպանին.Դուք անշնորհակալ մարդիկ եք»։
16:22 10/11/2022  |  Միջազգային լրահոսԻրանի նախագահը հայտարարել է երկրում իրավիճակի ապակայունացման փորձի ձախողման մասին
11:01 10/11/2022  |  Միջազգային լրահոսԻրանի անվտանգության ծառայությունները ձերբակալել են ավելի քան 200 ահաբեկչի

Иранский военный эксперт предупредил азербайджанцев о жестком ответе на их агрессивные действия 11/10/2022 17:48 | Международные новости
Известный иранский политолог - международник, военный эксперт Хабиб Бабаи дал интервью талышскому ТВ OTV, в котором коснулся заявления бакинской псевдопартии “Мусават” о планах провести 15-го числа агрессивную акцию перед посольством Ирана в Азербайджане.
Как стало известно “ФактИнфо” из интервью, эксперт назвал упомянутую политсилу псевдопартией и предупредил, что ответ не заставит себя ждать.
"Азербайджанского консула и посла .... они будут находиться в зоне риска... aзербайджанцы послушайте внимательно и учтите, все фуры которые будут въезжать со стороны Нахиджевана в Иран... всех водителей фур .... найдете в Каспийском море. Как у вас начнется акция, то ответ будет через час", - сказал он.
"Так как Иран великое государство, то мы не будем начинать. Вы начинайте, а мы дадим ответ", - заявил эксперт. "Предупреждаем бакинского посла в Иране — вы люди неблагодарные", - добавил он.