Նիկոլ Փաշինյանը Վրաստանի վարչապետին տեղեկատվություն է փոխանցել Սոչիում տեղի ունեցած եռակողմ հանդիպման արդյունքների մասին 11/06/2022   12:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ:
Քննարկվել են հայ-վրացական համագործակցությանն առնչվող օրակարգային տարբեր հարցեր:
ՀՀ վարչապետը Վրաստանի գործընկերոջը տեղեկատվություն է փոխանցել հոկտեմբերի 31-ին Սոչիում տեղի ունեցած Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի առաջնորդների եռակողմ հանդիպման արդյունքների մասին:
Նիկոլ Փաշինյանը եւ Իրակլի Ղարիբաշվիլին մտքեր են փոխանակել նաեւ տարածաշրջանային համագործակցությանն առնչվող հարցերի շուրջ:
11:44 06/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱյսօրվանից ստանձնում եմ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության Վարչության նախագահի պաշտոնը.Նիկոլ Փաշինյան
13:09 05/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը ընտանիքի հետ մասնակցել է Երևանում կազմակերպված ծառատունկին(տեսանյութ)
10:25 05/11/2022  |  ՄամուլՆախկին ղեկավարների որդիները ծառայել են. Փաշինյանը խաբել է. մաս 128. «Ժողովուրդ»
10:23 05/11/2022  |  ՄամուլՆիկոլ Փաշինյանի ձայները ևս կեղծվել էին. «Հրապարակ»
23:15 04/11/2022  |  ՔաղաքականՉկա որևէ իրական հնարավորություն ապագա տեսնելու Հայաստանի և «Թուրանական դաշինքի» միջև հարաբերություններում․ Ոսկանյան
22:58 04/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանի անբարոյականությունը նրանում է, որ այլանդակություններն անում է ուրիշի ձեռքով․ Արթուր Համբարձումյանը բարձրաձայնել է ՔՊ-ում կատարված կեղծիքների այլ օրինակների մասին
20:20 04/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր ցանկությունն է, որ փորձը՝ թարմ հայացքի հետ, բերի այն լավագույն արդյունքը, որ մենք ուզում ենք. Փաշինյանը մասնակցել է մաքսային ծառայողների երդման արարողությանը
20:00 04/11/2022  |  ՔաղաքականԵս լուրջ կասկածներ ունեմ, թե թուրքերը մեզ 1 սմ հող կվերադարձնեն, հնարավոր չէ. սա պետական դավաճանություն է. Արմեն Մանվելյան
18:38 04/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը զբոսնում է Երևանի կենտրոնով և գումար տալիս փողոցում նվագող երաժիշտներին
15:10 04/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՕհան Դուրյանը մշակութային և քաղաքական պատվանդաններից իջեցվել և դրվել, հենվել է Հայաստանի Հանրապետության հողին. Փաշինյան

Пашинян проинформировал Гарибашвили об итогах трехсторонней встречи в Сочи и обсудил вопросы регионального сотрудничества 11/07/2022   00:01  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в воскресенье провел телефонный разговор с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили. Об этом сообщает пресс-служба премьера Армении.
“Были обсуждены различные вопросы повестки армяно-грузинского сотрудничества”, - говорится в сообщении.
Премьер-министр Армении проинформировал своего грузинского коллегу об итогах состоявшейся 31 октября в Сочи трехсторонней встречи лидеров Армении, России и Азербайджана.
Никол Пашинян и Ираклий Гарибашвили также обменялись мнениями по вопросам регионального сотрудничества.
16:26 02/11/2022  |  Лента новостейЗахарову расспросили о деталях российского предложения по установлению отношений между Ереваном и Баку
13:45 02/11/2022  |  Лента новостейВ Сочи и Праге было зафиксировано наличие границы между Арменией и Азербайджаном, тем самым был констатирован факт агрессии Баку - Пашинян
12:29 02/11/2022  |  Лента новостейПашинян: мы в Сочи выступили с предложением по принятию решения о продлении мандата российских миротворцев, но оно было отклонено
12:00 02/11/2022  |  Лента новостейПредложение России отложить вопрос статуса Нагорного Карабаха соответствует политике правительства Армении на 100% - Пашинян