Կրակոցը նորմալ բան է նույնիսկ Իսրայելում. կարող է վաղը ես լինեմ զոհը, և ես պատրաստ եմ դրան.Վահան Քերոբյան 11/01/2022   13:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մենք բոլորս հիմա պետք է ապրենք՝ հաշվի առնելով նոր նորմալ իրավիճակը։ Կառավարությունն անում է ամեն ինչ, որպեսզի անվտանգային միջավայրը օրըստօրե բարելավվի, բայց պետք է նաև նկատի ունենալ, որ մենք հիմա ապրում ենք նոր նորմալ միջավայրում, որտեղ ամեն օր կարող է ինչ-որ բան տեղի ունենալ: Այս մասին խորհրդարանում հայտարարել է էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը:
Լրագրոցի հարցին՝ նորմա՞լ են դարձել ամենօրյա կրակոցերը, Քերոբյանն արձագանքեց. «Իսկ ձեզ համար դա չի՞ դարձել նորմալ բան: Կրակոցը նորմալ բան է նույնիսկ Իսրայելում, որի տնտեսությունը զարգանում է շատ բարձր տեմպերով։ Պետք է փորձենք այնպես անել, որպեսզի կրակոցների միջավայրում կարողանանք զարգացնել մեր տնտեսությունը և օրեցօր երկիրը դարձնել ավելի ապահով։ Ես ցավակցում եմ բոլոր զոհերի ընտանիքներին, բայց կարող է վաղը ես լինեմ զոհը, և ես պատրաստ եմ դրան»,- ասաց Վահան Քերոբյանը։
13:21 29/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանն ունի բավական բարձր տնտեսական ակտիվության ցուցանիշ՝ 13.9 տոկոս, իսկ օգոստոս ամսին եղել է 18.4 տոկոս. Քերոբյան
17:49 28/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Սուտ խոսելով ման եք գալիս». Խաղողագործները «խաբողի մեդալ» շնորհեցին Վահան Քերոբյանին
10:00 23/09/2022  |  ՄամուլՌուս մոդերատորը խայթել է հայ նախարարին. «Հրապարակ»
20:20 12/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՔերոբյանի կոչով պետք է անվտանգության մարմիններն զբաղվեն․ Հրաչ Բերբերյան
18:44 12/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎահան Քերոբյանի և ՔՊ-ական պատգամավորների՝ 2022թ․-ի Հայաստանի տնտեսական ազատության ինդեքսի վերաբերյալ հայտարարությունը չի համապատասխանում իրականությանը.«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամ

"Завтра я сам могу стать жертвой, я готов к этому": Керобян о новых реалиях и развитии экономики под обстрелами 11/01/2022   14:50  |  Лента новостей
Мы сейчас должны жить, учитывая новые реалии, которые являются нормой, заявил министр экономики Армении Ваан Керобян в беседе с журналистами.
"Правительство Армении делает все, чтобы ситуация с безопасностью улучшалась день ото дня, но надо учитывать, что мы живем в новой среде, в которой может произойти все, что угодно", - сказал Керобян.
На вопрос журналиста о том, стали ли нормой ежедневные обстрелы, он ответил, что стрельба является нормой даже в Израиле, чья экономика развивается очень высокими темпами.
"Мы должны сделать так, чтобы развивать экономику в условиях обстрелов, и изо дня в день повышать безопасность страны", - сказал министр.
Он выразил соболезнования семьям всех погибших и отметил, что он сам может стать жертвой, но готов к этому.