Մենք պետք է հիշենք անցյալը, որպեսզի չկրկնվի նման ողբերգություն. ֆրանսիացի խորհրդարանականներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր 10/28/2022   14:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավորները ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար Վլադիմիր Վարդանյանի ուղեկցությամբ հոկտեմբերի 28-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Օրենսդիրները ծաղիկներ են խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, լռությամբ հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Ֆրանսիացի խորհրդարանականները եղել են նաեւ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել Ցեղասպանությունը փաստող ցուցանմուշներին եւ գրառում կատարել Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում` նշելով. «Մենք պետք է հիշենք անցյալը, որպեսզի չկրկնվի նման ողբերգություն: Ֆրանսիան մշտապես կլինի Հայաստանի կողքին»:
15:36 25/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՑեղասպանագետների միջազգային ընկերակցությունը դատապարտում է Ադրբեջանի գործողությունները
12:31 22/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայոց ցեղասպանության դասավանդման նախագիծը ներկայացվեց ԱՄՆ Կոնգրեսում
18:04 24/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱմերիկյան հեռուստասերիալում թուրքերին մեղադրել են ցեղասպանություն գործելու մեջ
14:51 25/04/2021  |  ՄեկնաբանությունՈվ է Ցեղասպանության ճանաչման հիմնական շահառուն. Ստեփան Դանիելյան
14:02 25/04/2021  |  ՔաղաքականՍա նաեւ Թուրքիային ճնշելու քայլերից մեկն է` ուղղված բարձրացնելու ԱՄՆ-ն դերակատարումը Հարավային Կովկասում. թուրքագետ
18:20 18/10/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՊադերնո Դունյանոյի քաղաքային խորհուրդը ճանաչել է Հայոց ցեղասպանությունը. ԱԳՆ
11:45 13/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱմենայն Հայոց Կաթողիկոսը ողջունել է ԱՄՆ Սենատի բանաձևը Հայոց Ցեղասպանության վերաբերյալ

“Мы должны помнить прошлое, чтобы подобная трагедия не повторилась”: Французские парламентарии посетили Цицернакаберд 10/28/2022 14:28 | Лента новостей
Депутаты Национального Собрания Франции 28 октября посетили мемориальный комплекс в Цицернакаберде. Делегацию сопровождал председатель группы дружбы НС Армения-Франция Владимир Варданян. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
Законодатели возложили цветы к Вечному огню, увековечивающему память жертв Геноцида армян, молчанием почтили память Св.Мучеников.
Французские парламентарии также посетили Музей-институт Геноцида армян, ознакомились с экспонатами, свидетельствующими о Геноциде, внесли запись в Книгу почетных гостей, отметив: “Мы должны помнить прошлое, чтобы подобная трагедия не повторилась. Франция всегда будет рядом с Арменией”.