Ալեն Սիմոնյանի կողմից հրապարակած ադրբեջանական վերջին ագրեսիայի հետևանքով զոհվածների և անհետ կորածների թիվը շփոթմունքի արդյունք է.խոսնակ 10/26/2022   13:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ալեն Սիմոնյանի կողմից հրապարակած ադրբեջանական վերջին ագրեսիայի հետևանքով զոհվածների և անհետ կորածների թիվը շփոթմունքի արդյունք է, այս մասին հայտնում է ԱԺ նախագահի խոսնակ Ծովինար Խաչատրյանը.
«Հարգելի լրագրող գործընկերներ, ի պատասխան զանգերի, հայտնում եմ, որ այսօր ճեպազրույցին ՀՀ ԱԺ նախագահի կողմից հրապարակած ադրբեջանական վերջին ագրեսիայի հետևանքով զոհվածների և անհետ կորածների թիվը շփոթմունքի արդյունք է: Խնդրում եմ թիվը հրապարակելիս՝ հաշվի առնել պաշտոնական տվյալները: Հայցում եմ բոլորի ներողամտությունը: Շնորհակալ եմ համագործակցության համար»,-գրել է նա։
Հիշեցնենք, որ իր այսօրվա ճեպազրույցի ժամանակ Սիմոնյանը հայտարարել էր, որ Ադրբեջանի սեպտեմբերյան ագրեսիայի հետևանքով հայկական կողմն ունի 240 զոհ:
11:23 22/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻրանը կողմնակից է տարածաշրջանի կայուն զարգացմանը. տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ նախագահի եւ ԻԻՀ ԱԳ նախարարի հանդիպումը
14:31 21/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեն Սիմոնյանը ՀՀ վաստակավոր արտիստ Հայկոյի պարգեւը` հետմահու հուշամեդալը, հանձնել է երգչի եղբորը

"Произошла путаница": В НС Армении отреагировали на обнародованные Симоняном данные о погибших и пропавших без вести в ходе последней агрессии Баку 10/26/2022   13:19  |  Лента новостей
Обнародованные спикером парламента Армении Аленом Симоняном данные о количестве погибших и пропавших без вести в результате последней азербайджанской агрессии являются результатом замешательства.  Об этом сообщила пресс-секретарь спикера НС РА Цовинар Хачатрян.
“Уважаемые журналисты, в ответ на звонки сообщаю, что обнародованное сегодня в ходе брифинга  спикером НС РА число погибших и пропавших без вести в результате последней азербайджанской агрессии является результатом замешательства. Прошу при публикации числа учесть официальные данные. Приношу извинения. Благодарю за сотрудничество”, - написала она.