Ալեն Սիմոնյանը մերժել է հրավերը. Զատուլինը հրապարակել է Ալեն Սիմոնյանից ստացած գրությունը 10/25/2022   21:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՌԴ Պետդումայի պատգամավոր Կոնստանտին Զատուլինի գրասենյակն այսօր` ժամը 18:00-ին, էլեկտրոնային փոստով ստացել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի պատասխանը, որով մերժել է  «Լազարևյան ակումբի» հանդիպմանը մասնակցելու հրավերը։ «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է  Զատուլինն՝ իր  տելեգրամյան ալիքում հրապարակելով Սիմոնյանի գրությունը։
Ալեն Սիմոնյանը նախ  շնորհակալություն է հայտնել  ռուս-հայկական «Լազարյան ակումբի» հինգերորդ նիստին հրավիրելու համար, ապա նշել, որ չի կարող մասնակցել դրան։
«Ցավոք, չեմ կարող մասնակցել միջոցառմանը, քանի որ հոկտեմբերի 27-28-ին Սամարղանդում պետք է մասնակցեմ ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի նիստին»,–ասված է պատասխանում։

Ален Симонян отклонил приглашение: Затулин опубликовал ответ спикера парламента Армении 10/26/2022   10:40  |  Лента новостей
Приемная депутата Государственной Думы Константина Затулина вчера вечером по электронной почте получила ответ председателя Национального Собрания Республики Армения Алена Симоняна на приглашение к участию в заседании "Лазаревского клуба". Об этом “ФактИнфо” стало известно из записи Затулина Telegram-канале.
Константин Затулин опубликовал ответное письмо председателя Национального Собрания Армении Алена Симоняна.
Спикер НС Армении отказался от участия, указав, что с 27 по 28 октября будет находиться с визитом в Самарканде.
Ален Симонян поблагодарил Константина Затулина за приглашение на Пятое заседание российско-армянского "Лазаревского клуба" и выразил сожаление в связи с невозможностью принять участие в мероприятии.